Кар’єрні очікування дизайнерів-початківців

У цій статті ми покажемо, чого очікують від кар’єри дизайнери-початківці. Яку зарплату вони хочуть отримувати. Дізнаємося, наскільки бренд та імідж компанії важливий про пошуку роботи у сфері дизайну. А ще складемо short-list найбажаніших роботодавців очима респондентів

В Україні склалася така тенденція, що отримати освіту за такими напрямками як графічний дизайн та ілюстрація, motion-design, UI/UX-design в університетах практично неможливо. Тому багато студентів починають займатися дизайном просто тому, що відчувають до нього поклик. Для тих, хто прагне отримати роботу сфері дизайну, зараз існує невелика кількість дизайн-студій та дизайн-академій. Там можна вивчити основи і почати працювати.

При цьому, на сьогоднішній день, дизайнер у компанії як юрист – він непомітний, але має бути. Адже саме через дизайн у ХХІ столітті проходить ідентифікація компанії. Саме він є одним із ключових елементів у будь-якій рекламній кампанії.

Дизайн: загальні тенденції серед студентів

Значна більшість (76%) бажає працювати у змішаному форматі. Більше половини готові проходити лише оплачуване стажування з вільним графіком роботи. До речі, представники сфери дизайну певну особливість – 62% з них готові змінювати локацію заради працевлаштування.

40% респондентів зазначили, що готові починати кар’єру при заробітній платі у 5-10 тис. грн. При цьому ще 33% хочуть зі старту отримувати від 10 до 15 тисяч.

Значна 70% готові присвятити роботі 4-6 годин на день. До того ж, абсолютна більшість дизайнерів (77%) підтримує варіант поєднання роботи та навчання на магістратурі, але 11% виступають проти такого навантаження.

Джерела пошуку роботи для junior-cпеціалістів

Тут лідерами є сайти із пошуку роботи (rabota.ua, work.ua, grc.ua) та telegram-канали (по 31%). Інші канали комунікації (сайти компаній, Facebook, Instagram) займають значно меншу частку. Цікаво, що молоді дизайнери також знаходять вакансії на освітніх подіях (3,5%).

При цьому, дослідження показало, що найчастіше респондентамв описах вакансій не вистачає деталей про обов’язки (27%) та інформації про етапи відбору (25%). На третьому місці знаходиться чітке вказання заробітної плати (22%).

Активність у соціальних мережах – шанс залучити більше молодих талантів

Варто зазначити, що 85% junior-спеціалістів переглядають сторінки компаній у соціальних мережах. Відсутність такої інформації як можливості комунікувати з компанією (28%), інформації про компанію (21%) та співробітників (13%) відштовхує їх від працевлаштування. Мала кількість підписників є найменш важливим фактором про виборі компанії.

Гарний імідж роботодавця для дизайнерів – це?

Для представників цієї сфери гарний імідж компанії це 6 основних складових, які вони вибрали порівну:

  • привабливість умов роботи
  • наявність на міжнародному ринку
  • кількість відомих працівників
  • відкритість до комунікацій (наявність чат-ботів, присутність у соціальних мережах)
  • наявність компанії в інфопросторі
  • наявність навчальних ініціатив

До речі, коли мова заходить про вибір компанії-роботодавця, то зарплатня (28%) є найбільш важливим критерієм. Друге місце посідають цінності компанії та тип зайнятості (по 20%). На третьому місці знаходиться статус роботодавця (15%) та локація офісу (13%). Цікаво, що молодих дизайнерів майже не цікавить можливість професійного розвитку в компанії. Цей фактор вибрали лише 1,9% респондентів.

ТОП-4 компанії, у яких junior-спеціалісти хочуть працювати найбільше?

  1. Kyiv Academy of Media Arts
  2. Banda
  3. Genesis
  4. Fedoriv

Якщо ти — студент і, прочитавши цю статтю, захотів побудувати кар’єру у сфері дизайну чи у маркетингу, HR, фінансах, діджиталу, комунікацій або ІТ, тоді скоріше заповнюй заявку і бери участь у масштабному кар’єрному фестивалі STUD-FEST від STUD-POINT.

До речі, ось тут можна прочитати про кар’єрні очікування ІТ-спеціалістів.

Статтю створено у співавторстві Володимира Швеця та Катерини Макухи

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

Вкажіть платника