KPI або Як не згоріти в своїх дедлайнах | STUD-POINT

Blog

KPI або Як не згоріти в своїх дедлайнах

      На майбутній роботі та й в подальшому житті ти майже напевно купу разів будеш зіштовхуватися з таким поняттям, як KPI. Усі навколо просто будуть засипати тебе подібними показниками та критеріями і, що найгірше, повторюватимуть ці три літери без перестану і жодних пояснень (перевірено на собі).

     Саме тому я хочу допомогти тобі розібратися в тому, що це власне таке та як з цим страшним KPI боротися і перемагати, адже насправді це дуже крута річ, що може стрімко збільшити твою продуктивність та показати керівництву, що ти цінний і незамінний працівник.

      KPI або Key Performance Indicators – це ключові показники ефективності. Слова лише три, але сенс уловити важко, чи не так?

      Якщо просто, то KPI демонструє цілі компанії – вони можуть задаватися, як на рік, так і на місяць, тиждень чи для певного проекту окремо. Кожна компанія працює з цими показниками по різному, але спільне в них – конкретні цілі (частіше всього саме в цифрах) та степінь твого виконання цих цілей.

      Для чого компаніям KPI? Аби знати, що їх співробітники не просто «протирають штани», а дійсно кожен день працюють на благо компанії та всі підтримують її кінцеву мету.

      Ти й сам розумієш, що між працівником, який витрачає годину на моніторинг та апдейтинг останніх новин світу (так-так, він лише серфить інтернет, але звучить гарно, так?) і тим, який витрачає цю ж годину для написання бізнес-плану для проекту, типу Ярмарки Вакансій від STUD-POINT – величезна різниця. Різниця, яка в подальшому сильно вплине на загальний профіт компанії, тому, звісно, керівник хоче виявити її до того, як збанкрутує.

      За допомогою KPI можна чітко побачити, що було заплановано з самого початку, скільки з цього було зроблено та який результат принесло.

      Покажу те, як працює KPI на прикладі роботи копірайтера.

      Скажімо, його показники на місяць – це 10 статей, що мають бути не просто написані, а вже й опубліковані на сайті, до того ж, як мінімум, 3 з них мають бути про турботу компанії про екологію, плюс 15 постів на Facebook, лист-привітання з Новим Роком партнерам, та мінімум 1000 переглядів на кожній статті.

      Тепер коли він/вона чітко бачить цілі на місяць, то може розподілити своє навантаження по тижням так, аби досягти цих показників та перевищити їх (за це більшість компанії встановлюють певні матеріальні бонуси та інші приємності).

      Тут найкращим для копірайтера буде прописати власний KPI по тижнях – наприклад, визначити три основні фокуси на весь тиждень та по два менших на кожен з днів. Важливо також чітко прописати години, які ти відводиш на роботу, аби потім не було неприємних «не встиг» чи «забув». Сам розумієш – це повністю зламає систему та зсуне твої цілі далі, витискаючи якісь інші.

      До речі, це чудовий спосіб навчитися тайм-менеджменту, що неодмінно збільшить твою продуктивність, навчить дисципліні, допоможе уникнути стресів у вигляді «все горить – нічого не встигаю – де моя чарівна паличка» і просто полегшить життя, адже ти почнеш чітко розділяти свої справи, а так і керувати своїм часом і відпочивати більше.

       Замість того, щоб у вільний час тушити пожежі пропущених дедлайнів, ти дійсно зможеш повалятися у ліжечку з какао під «Сам удома» чи прогулятися з друзями по засніженому парку. Бути пожежним класно, але не коли палає твоє власне життя.

      Пройшов місяць старанної (я в це вірю) роботи і настав час оцінювати твою ефективність. Знову ж, різні компанії роблять це по-своєму, тому наведу один з можливих варіантів.

      Припустимо, існує табличка, де чітко записані твої KPI з вже відомими тобі числами. Тепер твоя задача оцінити те, наскільки ти сам зміг впоратися з ними. Наприклад, опублікував наш копірайтер не 10 статей (що ми приймаємо за 100%), а 9 – а це вже 90%, що так само пропорційно відобразиться на  його зарплатні, що не може не засмучувати.

      Але чекай-но! Може, він і не встиг дописати ще один шедевр, але ж декілька з тих 9-ти зібрали понад 5 000 переглядів! Гадаю, це заслуговує винагороди, тому на нього чекають бонуси у вигляді премії, що навіть перевищить ті 10%, що він втратив, адже загальна його ефективність та користь від його роботи все ж досить висока.

       Так само бонуси можна отримати завдяки якимось новаторським ідеям по оптимізації підприємства чи щось в цьому дусі. Усе, що принесе компанії дохід та покращить його роботу саме завдяки KPI буде помічено керівництвом, у чому безперечна вигоді, як для них самих, так і для працівника.

      KPI – найважливіший елемент в оцінці роботи персоналу, що допомагає слідкувати за тим, щоб підприємство не просто функціонувало, а й зростало. Без нього неможливо скласти реальну картину результативності роботи працівників.

      До того ж, я б радила застосовувати KPI і просто у щоденному житті та навчання – це шикарний метод планування та критичної оцінки своїх досягнень. А у якості бонуса завжди можна обрати солоденьке чи похід в театр.

      Починати завжди складно, проте варто зробити перший крок до досягнення своїх цілей, як зрозумієш, що #тизможеш їх досягти. KPI – лише один з інструментів, який може допомогти тобі не «заблукати» по дорозі.

       Автор: Валерія Шмагун