Куди поїхати взимку: нетипова Західна Україна

Потяг, автобус, велосипед, літак, автомобіль або чим відправитись у подорож. Наближаються вікенди, а в голові знову: «Куди поїхати взимку?» Цей матеріал для реальних тревелерів, що навіть у часи пандемії шукають де б отримати нових вражень.

Остаточного визначення Західної України не прописано у жодному підручнику, тому приблизно розуміємо під нею Галичину, Закарпаття, Буковину, Волинь і Поділля. П’ять умовних областей, що славляться несамовитою історією і архітектурою давніх віків. Саме там ми дізнаємось, куди поїхати взимку на незвичайний відпочинок.

Найбільші три області, що входять до Галичини ー це Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська, але говорити про типові точки відпочинку ми не будемо. На часі маловідомі місця, де турист пізнає Галичину по-новому. 

Скелі Тустань

50 метрів у висоту та 55 мільйонів років за паспортом. Місце, де історія збережена на камені. А наскельна фортеця “Тустань” ХII-ХVІ століть – це унікальна пам’ятка природи та будівництва, яка не мала аналогів у Європі. Вона діяла як потужний оборонний, митний та адміністративний центр. Цей комплекс був піком майстерності тогочасних будівничих. Піднявшись на вершину, відкривається прекрасний вид на Сколівські Бескиди та долину села. 

Очевидний факт про Закарпаття ー там є Карпати. Вони неймовірно гарні, містичні, частіше дощові, а іноді й туманні. Але зараз до цього списку додамо виноробні та часом п’янкі. Усе більше людей розуміють: подорожувати ー означає пізнавати смаки того місця, котре відвідують. І найкращий спосіб це зробити ー скуштувати карпатського вина.

Виноробня Chateau Chizay

Обумовлена вигідним географічним розташуванням, де виноград росте під ласкавим сонцем та помірним вітром. Поєднує у собі традиції виготовлення від угорців, італійців та австрійців і додає туди родзинку українського їства.

Виноробня Cotnar

Одна з найбільших в Україні виноробень, що вражає своїми масштабами. Площа виробничих приміщень ー майже 6 тис. кв. м, а власні виноградники площею понад 180 гектарів. Потрапити на екскурсію можна, але обов’язково обговоривши це з власником. Бо ж пан Вереш Гейзо є місцевою легендою і головним виноробом. 

Виноробня Stakhovsky Wines

Як вже зрозуміло з назви, то належить вона українському тенісисту Сергію Стаховському. Після завершення кар’єри у 2015 році вирішив опанувати це ремесло. Розташована неподалік від попередніх двох, але за рахунок своєї різноманітності асортименту не відчуває тиску конкурентів.

Шишкові горби

Накуштувавшись п’янкого вина із Закарпаття ми вирушаємо до Буковини, а саме до “Шишкових горбів”, куди поїхати взимку буде неймовірною ідеєю. На схід від села тягнуться у три яруси конусоподібні скелі завдовжки 15-20 метрів, що здалеку і справді нагадують шишки. Виникло це диво 10–12 мільйонів років тому, коли природні сили зруйнували бар’єрний риф давнього Сарматського моря, води якого плескались на цьому місці. Для справжніх екстремалів можна провести екскурсію вершинами скель та закарбувати це у прекрасній фотознимці.

Тараканівський форт

У Волині ваше тревел-серце може трохи поколювати, адже Тараканівський форт славиться своєю містичністю та привидами. Дика архітектура та містика легенд привабить навіть найбоязкіших. Але ж історія форту не завжди була така трагічна. Збудований з оборонною метою, ноткою австрійської архітектури мав на меті захистити, а не налякати. Сьогодні фортеця, яка поступово згасає під вантажем часу та фізичних факторів періодично зустрічає туристів, але крізь її стіни все частіше проростають дерева, осипається кладка, а в темних сирих казематах панує тиша. 

Бакота

На десерт лишилось Поділля і наскельний монастир Бакота. З виникненням поселення на території і сформувався найдавніший печерний монастир Поділля, який і нині знаходиться у товщі 120-метрової Білої Гори. Назва походить з давньоруської і означає бажане і прекрасне місце. Дорога складається зі стежки в 300 метрів, що веде догори, а пізніше відкриває перед вами красоти Дністровського каньйону. 

Подорожувати легко, а коли ви вакциновані ー взагалі обов’язково. Відкривайте для себе відпочинок в Україні по-новому і не втрачайте час на роздуми. Воно того варте!

Читайте також: PETCUBE шукає Social media manager на оплачуване стажування

Авторка: Перчун Анна

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

Вкажіть платника