Market of one. Утопія чи реальність? | STUD-POINT

Blog

Market of one. Утопія чи реальність?

       Уяви лише, що Ти – один у світі і все, що є навколо – створено спеціально для Тебе. Всі товари, що тільки існують, були виготовлені згідно Твоїх уподобань.

       Тут ТИ – унікальний і неповторний, де вся можлива продукція, що виготовляється, враховує лише Твої смаки, намагаючись підлаштуватися під Твої бажання. Тут ТИ – центр Всесвіту.

       Звучить до неймовірного утопічно, чи не так? Але щось подібне вже існує і розвивається дуже стрімко.

       Market of one – це термін що описує такий рівень обслуговування клієнтів, за яким споживач відчуває, що він/вона – є ексклюзивним та кращим клієнтом тієї чи іншої фірми. Це персоналізація продукту найвищого рівня.

      Це означає, що споживач і його смаки – в центрі процесу, а не в самому кінці ланцюга сировини, виробництва, торгівлі та комерції. Саме його бажання та потреби повинні бути першочерговими для будь-якого підприємства, особливо такого, що виготовляє товари масового вжитку.

      Кожен бажає «виділятися з натовпу», проте, на жаль, у світі величезних корпорацій, що виготовляють тони однакової продукції, все, що доступно кожному з нас – це обрати колір нашого вбрання та одягнути якийсь особливий аксесуар, як от браслет з символікою «Гаррі Поттера», аби виявити цим свої вподобання та показати, що «Я Є!».

      Більш-менш унікальні товари зараз розглядаються, як товари розкоші. Як наприклад, компанія Baccarat, що існує вже 254 роки і незмінно слідує своїй традиції шити одяг лише під замовлення.

      Проте все більше і більше спеціалісти у сфері маркетингу відомих брендів та їх очільники задумуються над тим, що «чому б не надати доступ до унікальності та предметів розкошів всім, незалежно від того, наскільки вони можуть собі це дозволити?».

      Світ не стоїть на місці і сфера послуг стрімко та з усіх сил намагається догодити всім і відразу. І дедалі більше у них виходить. Немаленьку роль у цьому відіграють сучасні технології.

      Так, для персоналізації та успішного просування продукції основними факторами є повне розуміння бажань покупця, визнання їх та запам’ятовування, тобто створення унікальної історії покупок людини, але якщо не слідувати в ногу з часом і не відводити у бізнесі достатньої ролі IT-технологіям, то бренди просто лишаться позаду і перестануть бути цікавими покупцеві.

      Переконатися дуже просто.

      Відкрий свій телефон. Будь-який додаток – Instagram це чи Twitter, соціальні мережі чи просто браузер – всі рекламні оголошення, що ти бачиш – вони всі підібрані виключно для тебе і ти єдина людина, що бачить їх на цьому сайті.

      Це все зроблено для того, аби полегшити комунікацію між споживачем і продавцем та зробити процес купівлі чогось легшим і більш приємним.

       Багатьом, в той же час, не подобається подібний «збір даних» про їх історію пошуку та вподобання. Для деяких це надто особисте, тому більшість додатків почали запитувати, чи бажає користувач бачити персоналізовану рекламу (яка часто залежить ще й від твоєї локації, тобто враховує найбільш підходящі для тебе пропозиції), чи все ж загальну.

      Це чесно і досить етично, як на мене.

      Але тільки вдумайся – купа новітніх технологій зібрані разом та приведені у дію для того, щоб дізнатися тебе краще, зрозуміти твоє життя та уподобання, допомогти знайти бажане швидше.

      Фактично, сучасні підприємства ставлять собі за ціль вже не бездумно продати, як це було раніше, а стати другом покупцеві – встановити з ним більш тісний та довговічний зв’язок, здобути його лояльність.

      Market of one – це майбутнє, що починається сьогодні і вже скоро стане звичайними буднями для кожного з нас. Де важлива особистість та індивідуальність і немає потреби слідувати масовим віянням у моді чи, навпаки, вигадувати методи, як виокремити себе серед інших.

      Утопія? Так, можливо, саме це слово поки що більш описує можливість персоналізації всього та особливого обслуговування для клієнтів.

      Проте така утопія мені подобається, особливо, якщо вона має всі шанси стати реальністю.

      Автор: Валерія Шмагун