Навички, якими ти обов’язково маєш оволодіти

Чи доводилось тобі чути про soft-skills?

Soft-skills, або так звані «м’які» навички – це набір навичок та вмінь, які не пов’язані з конкретною сферою діяльності, тобто не спеціалізовані, і допомагають нам у взаємодії з іншими людьми та відповідають за успішність і продуктивність роботи.

В останні роки все більше і більше роботодавців звертають увагу саме на рівень «м’яких» навичок кандидата, саме тому ми зробили невеличку добірку must have навичок, якими тобі варто оволодіти:

Бажання навчатися. Ти можеш бути профі вищого пілотажу сьогодні, але якщо технології наступного дня або більш сучасні та модернізовані підходи нівелюють тебе як спеціаліста, то ти – невигідна інвестиція. Варто слідкувати за будь-якою новизною у твоїй сфері діяльності і постійно апгрейдити себе як професіонала.

Командна робота. Навіть якщо ти фрілансер, або твоя професія зумовлює мінімальний контакт з колегами, тобі варто вміти працювати в команді. Коли всі на одній хвилі та розуміють мету, процес йде жвавіше, ніхто не соромиться висловити ідеї чи пропозиції. Команда – це запорука більш ефективної та продуктивної роботи, взаємопідтримки та помочі, делегування обов’язків та розуміння власної відповідальності. Тим більш, якщо ти працюєш у сталому колективі. І тобі веселіше, і начальнику менше головного болю 😉

Гнучкість. Це про нестандартне мислення та вміння поглянути на ситуацію під іншим кутом. Бо не існує невирішуваної проблеми – є тільки неправильний кут огляду. У цьому тобі допоможуть вміння аналізувати ситуацію та розбирати її на окремі елементи.

Комунікація. Вміння домовлятися та вести бесіду або переговори як у усному спілкуванні, так і у переписці. Наразі дуже популярним методом ведення ділової переписки є e-mail-пошта. І вміння налагоджувати зв’язки, вести листування та відстоювати свою позицію є незамінними для сучасного спеціаліста. Існує багато книжок на цю тему, потренуйся.

Ораторська майстерність. Це теж, у якісь мірі, можна віднести до комунікативних навичок. Але ораторська майстерність більше зачіплює вміння самопрезентуватись, правильно подавати себе та говорити більш впевнено і переконливо. Це включає в себе і дикцію, і методи впливу, і навички публічних виступів. Для ефективної «прокачки» цих навичок краще тренуватись за допомогою живих прикладів, а не тільки книжок та посібників. Хорошим способом є перегляд виступів тих ораторів, яких ти вважаєш переконливими. Але дивитися з точки зору розбору їх виступів та методів. І, звичайно, набуття власного досвіду.

Тайм-менеджмент. Керування часом, мабуть, є одним з найлегших для освоєння і одним з найтяжчих для втілення вмінь. Існує багато технік, тож обрати ту, що підходить для тебе, не має задати великих труднощів. Вміння розставляти пріоритети та не витрачати час на взагалі непотрібні справи гарантовано збільшить твою продуктивність у декілька разів.

На останок хочеться додати, що, на щастя, по soft-skills існує незліченна кількість літератури, тренінгів та онлайн-курсів. Тож залишайся з нами і не прогав наступну порцію корисностей від твого STUD-POINT.

Автор: Ніка Мусаєва

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram