Не тільки фултайм: ще 5 форматів, в яких ви можете працювати

Ми часто уявляємо собі побудову кар’єри як перебування в офісі з 9-ї до 18-ї і ніяк інакше. Але форматів роботи сьогодні так само багато, як типів кар’єри чи організацій, вони впроваджуються в багатьох компаніях і доступні для більшості професій. Як ми насправді сьогодні працюємо, розповідає Анна Мазур, засновниця й СЕО кар’єрного порталу Happy Monday та авторка книжки «Кар’єра без драм і травм»

Нюанси фултайму

Попри назву статті, почнемо ми таки з традиційного фултайму — повного робочого дня. Навіть якщо слова «в офісі з 9-ї до 18-ї» діють на вас, мов поцілунок Дементора, знайте: фултайм — не лише про це. Так, це традиційний формат роботи: 8 годин на день і 40 годин на тиждень, але й він має свої варіації.

Віддалена робота. Це такий само формат співпраці з компанією, як і повний робочий день, тільки ви працюєте з іншого міста, країни чи просто з дому. Зараз він популярний як ніколи: вимушений перехід на ремоут під час пандемії відкрив багатьом компаніям очі на те, що робота може бути ефективною і за межами офісу. Сьогодні такий формат практикують не лише креативні чи ІТ-компанії, а й навіть банки чи юрфірми. 

Гнучкий графік. Це теж варіація повної зайнятості — ті ж 8 годин на день і 40 годин на тиждень, але не зафіксовані в часі. Тобто ви можете відпрацювати будь-які 8 годин упродовж дня — неважливо, з 6-ї ранку до обіду чи, навпаки, з обіду й до пізнього вечора. Звісно, він можливий не для всіх професій, але зсунути початок-кінець робочого дня під себе сьогодні реально в багатьох компаніях.

Неповний робочий день

Часткова зайнятість (парттайм) ​​— це формат, який передбачає роботу менше 8 годин на день. Або 8 годин на день, але не щодня, а кілька разів на тиждень. Такий варіант практикують, наприклад, компанії, де немає 100% навантаження на працівника. Він чудово підходить тим, хто ще навчається, і дає змогу поєднувати роботу й пари. Або роботу й іншу роботу, якщо ви вже не студент і цікавитесь розвитком одночасно в кількох напрямах.

Фриланс

Фриланс — це виконання певного виду роботи, яке оплачується разово. Фрилансер — герой типових мрій про роботу на Балі та засмагання на сонечку в обідню перерву. Жарти жартами, але в такому форматі дійсно можна працювати з будь-якої точки світу, керувати власним часом та самому обирати собі завдання. Роботодавців, чи то пак — замовників різноманітних послуг можна шукати на спеціальних ресурсах або за рекомендаціями.  

Проєктна зайнятість

Це один із моїх улюблених форматів, що передбачає виконання роботи, яка має конкретниі дедлайн і мету. Взагалі проєктна робота — це насамперед про результат, а не про процеси. Ви можете працювати як в офісі, так і віддалено, але ви не стаєте частиною команди безстроково — ви маєте виконати певний проєкт за певними критеріями, а потім можете рухатись далі. Такий формат часто можна зустріти в некомерційних організаціях, що реалізують різні проєкти, але не тільки. 

Жоден зі згаданих вище форматів не є «правильним» чи «неправильним», «серйозним» чи «несерйозним». Ви можете обрати будь-який, якщо на даному етапі він відповідає вашому баченню своєї кар’єри, чи вигадати власний і спробувати втілити його в життя. Адже де, з ким та в яких умовах працювати, насправді залежить тільки від вас. Більше про те, якою може бути ваша кар’єра та як можна рухати її вперед, я розповідаю в книжці «Кар’єра без драм і травм. Розвиток за власними правилами».  

Читайте також:

9 лайфхаків, які допоможуть швидко запам’ятовувати (і скласти сесію)

Самотність: я часто наодинці з собою і мені боляче

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з актуальними вакансіями та корисними матеріалами