Як повернутися до робочих буднів після відпочинку

Одні експерти говорять, що потрібно входити в робочий ритм повільно, інші – влітати у нього як на реактивному літаку. У цій статті ми не будемо говорити, як робити це правильно. Таке рішення маєш прийняти ти сам. Тому лови кілька нетривіальних порад, як зробити вихід із довгого відпочинку не тільки продуктивним, але й веселим.

Порада №1. Зведи до мінімуму всі ситуації, які потенційно можуть зіпсувати тобі настрій

Перед першим робочим днем після відпочинку добре виспись, прийми душ, смачно поснідай і одягнися по погоді. А ще не поспішай вриватися у роботу на початку тижня – у понеділок. Дай собі два-три дні, щоб виконати якісь нагальні справи, а також переглянути робочі (чи навчальні) чати і зрозуміти, що робити далі.

Порада № 2. Відклади на деякий час запис у спортзал чи нову дієту

Розуміємо – після гарного відпочинку хочеться гори звернути. Проте, не поспішай. Навіть, якщо тобі здається, що відпочинок пройшов чудово, завжди є певні «але»: перельоти, зміни часових поясів і ритму життя – це вже величезний стрес для організму. Не погіршуй ситуацію – не потрібно додавати складні фізичні вправи чи кардинальні зміни в раціон відразу. Зроби це згодом. Десь за пару тижнів після відпустки.

Порада №3. Плануй відпочинок і вихід із нього відповідно до свого типу темпераменту

Знаємо, звучить і прикольно, і страшно. Тому пояснимо:

  • флегматикам та меланхолікам краще не розбивати на частини свою відпустку, а, натомість, відпочивати довго і повноцінно. Інакше ввімкнення в роботу може тривати дуже довго і супроводжуватися апатією;
  • холерикам, навпаки, не рекомендують брати довгий відпочинок. Люди цього типу швидко переключаються з однієї справи на іншу, тому можуть швидко втомитися від довгих і насичених канікул;
  • простіше всього сангвінікам. Вони можуть вибирати будь-яку тривалість відпочинку без якихось наслідків для емоційного стану.

Порада №4. Мозок повинен відпочивати, але і працювати також

Вираховувати інтеграли чи прописувати маркетингові плани точно не варто. А от прочитана у відпустці книг не буде зайвою. Якщо таке заняття здається тобі легким, спробуй створити план розвитку власної кар’єри. Або подумай над своїм особистим брендом чи фінансовим планом на рік. Можливо, у тебе є якісь проблеми, над якими не було часу подумати. Він настав! У розслабленому стані мозок запропонує такі рішення, які ти й уявити собі не міг.

Порада №5. Зроби суботу – активною, а неділю – пасивною

Думки про відпочинок тебе все одно не залишать, як би ти не намагався розпланувати свій день. Тому варто зробити вихідні веселими та цікавими. Наприклад, заплануй на суботу пікнік з друзями чи купи квиток на концерт улюбленої групи. Адже якщо на початку тижня ти знатимеш, що в кінці тебе чекає щось приємне, тоді питання «Як вийти з відпочинку на роботу?» уже не буде великою проблемою.

У неділю дозволь собі валятися на дивані хоч і цілий день. Активні види відпочинку – це, звісно, добре, але забути про все і поринути в улюблену книгу або подивитися свіжий серіальчик на Netflix – обов’язковий компонент плану твого відновлення.

Порада №6: Згадай, чому тобі подобається твоя робота чи спеціальність, на якій навчаєшся

Якщо все добре – кілька пунктів ти згадаєш відразу. А якщо ні – може варто подумати про перехід на іншу спеціальність або на нову роботу. Справа в тім, що після зміни обстановки інколи відкриваються очі на деякі речі. Ти раптово можеш зрозуміти, що бухгалтерський облік – це зовсім не твоє. І вирішиш, що краще змінити спеціальність, щоб вивчати те, що дійсно подобається. Або до цього ти поєднував круте навчання із жахливою роботою. Наприклад, працював офіціантом у McDonald’s по 12 годин на добу, але знав, що можеш заробляти програмуванням. Час змін настав!

Ці поради були складені командою STUD-POINT. Але ніхто не розуміється на темі кар’єри краще за експертів у цій галузі, тому нижче читай поради справжніх професіоналів як вийти з відпочинку на роботу без шкоди для себе

Дайте собі можливість увійти в робочий ритм протягом найближчого тижня або двох. Заплануйте вільний час після роботи. Не намагайтеся шукати відповіді на хвилюючі питання щодо майбутнього

Додайте вранішні та вечірні ритуали. Вони допоможуть налаштуватися на початок дня та дадуть зрозуміти мозку та психіці, що день закінчився. До прикладу, зранку неспішно випити каву, або почитати/подивитися щось цікаве. А ввечері прогулянка, чи перегляд улюбленого серіалу.

Обов`язково робіть робочі перерви. Виходьте на вулицю подихати свіжим повітрям, робіть невеликі прогулянки, дайте очам відпочити від комп`ютера або телефона.

Додайте у свій розклад хобі та заняття улюбленими справами. Творчість та хобі надихають, додають натхнення та допомагають психіці розслабитися.

Ганна Різніченко, психотерапевт, спеціаліст з профорієнтації дорослих та підлітків

Щоб з відпустки було легше повертатись, я, зазвичай проводжу ґрунтовну роботу із задачами до її початку. Закриваю ті, які можна не робити, закриваю або переношу проектні завдання, визначаю, хто може замінити мене по тих чи інших питаннях. Таким чином, влаштовую все так, щоб тягар задач не висів наді мною під час відпочинку, а також, щоб мінімально відволікатись на робочі питання, а після повернення сформувати собі нові задачі з задоволенням.

Також важливо саме переключитись у відпустці. Обмежити соціальні мережі, месенджери, листування. І приділити час тому, що радує та наповнює вас більше за все. Мозку потрібен час, щоб вимкнутися з робочого стану. Саме такий відпочинок робить вас більш продуктивними.

Тетяна Волошина, кар’єрний консультант

Ось тут ти зможещ знайти фільми, які можна переглянути після важкого нвчального чи робочого дня. А якась із цих книг може скласти тобі компанію на відпочинку

Текст: Макуха Катерина

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email