Проводжають за співбесідою | STUD-POINT

Blog

Проводжають за співбесідою

У попередній статті ми говорили про те, як варто складати резюме. Та це лише початок п’єси. Наступний акт – проходження співбесіди.

Усі ми, в той чи іншій мірі, нервуємо та переживаємо перед співбесідою. Саме тому ми вирішили написати про те, як підготуватися якнайкраще:

Ваш настрій. Крокуючи назустріч потенційному роботодавцю, ти маєш розуміти, що він – не чаклун з блакитного, синього чи якогось-ще гвинтокрила і ти не просиш в нього морозива. В той час, як ти маєш потребу у роботі, він має потребу у спеціалісті. Тож почувайся впевнено і усміхайся. Чим впевненіше і спокійніше ти себе поводиш, тим більш компетентним ти виглядаєш, бо для тебе немає причин сумніватися у власних можливостях. Тут доречно буде користуватися прийомами самопрезентації.

Інформація. Перед співбесідою варто уважно та детально вивчити як саму вакансію, так і компанію. Знайди інформацію про їх діяльність, цінності та принципи. Це дасть тобі можливість побачити, наскільки ця компанія є «твоєю», і ти зможеш відповідати на питання HR-а впевненіше. Тут ще радимо вивчити питання, які найчастіше задають рекрутери, щоб бути максимально готовим.

Зовнішній вигляд. Теза про те, що «діловий стиль завжди вітається» з плином часу втрачає свою актуальність. Винятком, мабуть, є тільки компанії, в яких впроваджено дрес-код. Як показує практика, доречним буде стиль смарт-кежуал. Футболки, джинси та ,навіть, улюблені кроси – це все ОК. Але не забувай: «що занадто – то не здраво». Намагайся уникати занадто яскравих речей та чисельних аксесуарів. Вдягайся в ті речі, в яких ти будеш почуватися максимально вільно та комфортно. І , звичайно, ніякого пляжного стилю!

Питання. Не соромся робити нотатки і ставити питання під час співбесіди. Але питання типу «А не завелика тут відповідальність?», «Чи є в Вас інша вакансія?» та будь-які інші, що скажуть про ледачість, твоє намагання уникнути відповідальність чи про незацікавленість у вакансії, ставити не радимо.

Готовність до нового. Це нормально, якщо ти не знаєш або не певен у чомусь. Продемонструй свою готовність навчатися та розвиватись, це буде лише плюсом для тебе.

Плани. Часто під час співбесіди в тебе можуть поцікавитися твоїми цілями та планами, наприклад, на найближчі 5 років. В тебе може ще не бути чіткого розуміння, але варто бути готовим до цих питань і , врешті-решт, можна ж пофантазувати. До речі, ще одним поширеним питанням під час бесіди є питання про те, чим ти можеш бути корисним для компанії або чим тобі був корисний попередній досвід, тож це можна розглядати у комплексі «було/є/буде».

Дрібниці. Про них всім відомо, та, все ж таки, багато хто ними нехтує. Якщо в тебе змінилися плани або ти спізнюєшся – попередь, у житті може трапитися будь-що. Приділи хвилинку і переглянь свої сторінки у соц.мережах, бо є велика вірогідність, що майбутній роботодавець їх перегляне чи вже це зробив. Про всяк випадок візьми з собою друковану версію свого резюме.

Пам’ятай про те, що цілеспрямованість – це запорука успіху.  Тож залишайся з нами, попереду ще багато порад і корисностей 🙂

Автор: Ніка Мусаєва