Що читають у STUD-POINT?

«Скажи мені, що ти читаєш і я скажу, хто ти», – подумали ми і вирішили познайомити тебе з нашою командою дуже незвичайним шляхом – через книги. Одні розповіли про улюблену літературу багато і натхненно, а інші – коротко і по суті. У цій статті ти дізнаєшся, за що ми так любимо художню літературу і чому «Визначні роки» — must-read для тих, кому за 20

Катерина, копірайтер

«Агенція Локвуд і Ко» Джонатан Страуд

Хтось шукає книгу на Геловін? Можу підкинути ідейку.

Примарна небезпека, паранормальні явища й страх смертельного доторку привида…

Кілька років тому поринула в такий схожий на наш, але водночас до жаху інакший світ серії книг «Агенція Локвуд і Ко» британського письменника Джонатана Страуда. У цьому альтернативному всесвіті Британію близько половини століття тому охопила Проблема. Країну заполонили духи померлих. Щоночі з ними борються відчайдушні агенти, кожного разу ризикуючи життям, але небезпека не зникає… Головні герої — аутсайдери, представники найменшої, крихітної агенції «Локвуд і Ко», наважуються кинути виклик системі. Вони починають досліджувати Проблему глибше. І навіть зазирають туди, куди ще не потрапляв жоден агент, — на Ту Сторону.

Нехай маркування серії як дитячої не бентежить — усі п’ять книг можуть захопити й дорослого читача. Я, наприклад, читала цю книгу вголос батькові:). Серія може похвалитися не тільки моторошними завданнями, які виконують агенти в той час, поки звичайні лондонці дивляться телевізор. Кожен герой має передісторію, котра пояснює, що змусило персонажа взятися в такому юному віці за настільки психологічно важку й смертельно небезпечну роботу. Я дуже прив’язалася до всіх агентів: прямолінійної Люсі, харизматичного, але потайного Локвуда, розважливого Джорджа, — а також вбивчо саркастичного Черепа (ні, це не прізвисько; ідеться дійсно про людський череп у банці).

Наразі українською перекладено три частини. До речі, Netflix уже почав знімати за романом серіал! Тож можна прочитати книгу зараз. А а потім з розумним виглядом «вгадувати» сюжет, дивлячись серії з друзями.

Валерія, HR-менеджер

«Жінка, у якої є план» Мей Маск

Книга не могла не зачепити відразу, бо усі ми любимо історії успіху. А це – автобіографічна розповідь про шлях від важкого дитинства до блискучої модельної кар’єри після 50 років. Ну і звичайно ж, кілька порад, як виховати генія.

«Шлях до фінансової свободи» Бодо Шефер

Це книга з фінансової грамотності. Адже у сучасному світі люди звикли витрачати кошти на всі забаганки одразу ж. Але настає переломний момент, коли всі ті гроші, які знаходяться у «шубах, прикрасах та годинниках», стають необхідними для більш простих потреб. Тут на допомогу приходить ця книга, яка навчить тебе «тринькати» з розумом. До речі, ось тут ти можеш переглянути підбірку книг з фінансової грамотності для майбутніх мільйонерів.

Катерина, PR-менеджер

Філіп Пулман – трилогія «Темні матерії»

Книга про паралельний всесвіт, людей і частинки їхніх душ, які втілені у звірятах-деймонах, одвічних супутниках людства. А ще вам зустрінуться відьми, броньовані ведмеді та бродячі цигани – кожен з них має неабиякий вплив на сюжет.

Історія починається з того, що у світі стає небезпечно, коли вчені під протекторатом релігійної організації «Магістеріум» починають таємні експерименти, спрямовані на розділення дітей з їхніми деймонами. Головна героїня Ліра Белаква – дівчинка, яка прямує на північ, аби зупинити це. На своєму довгому шляху вона пізнає справжню дружбу, перешкоди, безліч пригод, а ще – побачить вікно у наш, паралельний книжковому, світ.

І це тільки початок трилогії… Коли почнеш читати цю книгу, вона повністю заволодіє твоїми думками і не дасть ні на секунду відірватися від історії.

Марк Лівін, Ілля Полудьоний «Простими словами. Як розібратися в своїх емоціях»

Книга навчить тебе розрізняти свої почуття, та розуміти звідки вони походять. Не судити себе за «негативні» емоції, не блокувати їх, а просто приймати. Адже кожне душевне відчуття має певну ціль. Наше життя неможливе без заздрощів, гніву, ненависті та суму. А щоб було легко впоратися з усіма своїми переживаннями, автори додали корисні вправи, задля опрацювання проблем з емоційним станом.

Книга нагадує розмову зі старшим другом, адже після кожного розділу, присвяченому окремій емоції автори описують свій досвід з нею. Така собі наочна демонстрація дій людини під впливом душевних відчуттів.

До речі, у Марка та Іллі є ще й подкаст, який я щиро рекомендую послухати.

Данило, sales-менеджер

«Володар перснів» Джон Толкієн, «Усе, що ви знаєте про Ірландію — правда, але…» Максим Безпалов

Я люблю читати. Хоча ні, краще сказати – обожнюю. Щоправда, останнім часом це закони та наукові статті, але читати щось для себе та свого задоволення – мій щоденний ритуал.

Із величезного масиву прочитаної літератури виділю дві книги. По-перше, це – «Володар перснів», оскільки мене вразив надзвичайно великий і глибокий світ, створений Толкієном. А по-друге – «Усе, що ви знаєте про Ірландію — правда, але…» (це з нещодавно прочитаного), адже я люблю подорожі і дуже загорівся Смарагдовим островом після прочитання цієї історії Максима Беспалова.

Анастасія, копірайтер

Я в захваті від Бернара Вербера, це французький прозаїк, який працює у жанрі наукової фантастики з домішками філософії. У його книгах багато пророчого, тому він нагороджений премією Жуля Верна. Кожен його твір стає моїм улюбленим. Нереально важко обрати щось одне. Тому я розкажу про дві книги, які мені подобаються найбільше.

«Дзеркало Кассандри»

Перша книга його авторства, яка потрапила мені в руки. Це історія про дівчинку, яка мала дар передбачення майбутнього, але їй ніхто і ніколи не вірив. Таке ж прокляття наклав Аполлон на Кассандру, дочку троянського царя Пріама, що не відповіла йому взаємністю у почуттях. Головна героїня втратила батьків і залишилась одна блукати по вулицях та шукати свою долю. Вона знаходить прихисток на звалищі і друзів в обличчі безхатченків та вчиться жити за їхніми законами. Їй усього сімнадцять, вона нічого не пам’ятає про своє минуле. Але впевнена, що може врятувати світ. Для цього їй потрібно всього лише придумати щасливе майбутнє. Ця книга про те, як життя змінює людину і як кожен може змінити своє життя. Я щиро вважаю, що цей роман заслуговує на увагу і здатен перевернути твоє мислення з ніг на голову.

«Імперія ангелів»

Розповідає про життя після смерті, ангелів, богів, рай та пекло, про тих, хто стоїть над людьми і керує їх долями. Здається, усі згадані категорії є цілковитою видумкою. Проте автор настільки вишукано і переконливо доносить інформацію, що ти волею-неволею починаєш вірити у достовірність існування потойбічного життя і вищих сил. Крім того, особливістю Вербера є те, що усі його романи побудовані за дуалістичним принципом. Тобто складаються з основної частини оповіді і побічної, що перериває частини головного сюжету. Побічна частина в усіх його книгах має назву «Енциклопедія абсолютного і відносного знання», у ній містяться реальні, науково підтверджені, факти з історії, біології, фізики та інших дисциплін. Завдяки ним у читча не виникає сумнівів щодо теорій, які висуває автор. Кожна книга Вербера дозволяє побачити світ таким, яким ви його ніколи не уявляли.

Яна, SMM-cпеціаліст

«Визначні роки» Мег Джей

Скажу чесно, не так багато книг я дочитала до кінця. Але серед тих, які нещодавно закінчила, хочеться відзначити «Визначні роки» Мег Джей.

Книга про те, чому не варто відкладати життя на потім. Тут зібрані поради для людей у віці від 20 до 30 років. Бо у 40 років отримувати їх уже буде запізно. Мета авторки – показати, які зміни відбуваються у світосприйнятті людини і на що варто звернути свою увагу, коли тобі уже за 20, але ще немає 30.

Уся книга тримається на трьох стовпах:

  1. Робота
  2. Любов
  3. Розум та тіло

У ній ти дізнаєшся чому важливо почати працювати та отримувати перший досвід уже зараз? Чому не варто чекати кілька років, поки знайдеться робота по спеціальності? Що таке «капітал ідентичності» і навіщо його накопичувати? А ще, чому у цьому віці реально пора думати про дітей?

Коли я закінчила читати цю книгу, то відразу сказала собі: «Ти маєш пам’ятати, що насправді у тебе не так багато часу».

Сподіваємося, що ця підбірка допомогла тобі знайти щось цікавеньке, щоб почитати у вільну хвилину.

Текст: Макуха Катерина

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

Вкажіть платника