«Успішний успіх» — пастка для студента

Магічний секрет «успішного успіху» шукає чи не кожен студент. Мало хто хоче наполегливо вчитися і працювати над собою перш ніж досягти кар’єрних висот. Тому все більше і більше тих, хто готовий витратити свою стипендію на курси саморозвитку. У цій статті ми розповімо, чому студент і «успішний успіх» – речі непоєднувані. А ще чому варто слухати тільки себе, щоб досягти успіху

Кожного ранку ти гортаєш стрічку соцмереж. І що ж там можна побачити, окрім класних фоточок твоїх друзів?

«Зароби свій перший мільйон не виходячи з дому!»

«Університети нічому не вчать! Пройди 3-денний курс по Java і знайди свою першу роботу в IT»

«Приходь на мій курс і я розповім тобі як працювати 2 години на день і мати пасивний дохід»

«Записуйся на наш семінар і ми розповімо, як підйом о 5 ранку зробить тебе успішним»

Будьмо чесними, хоч раз ти думав, що усе це правда. Що справді можна заробити мільйон не виходячи з дому. Що можна опанувати будь-яку професію за допомогою 3-денного онлайн-курсу. Ну і відразу після нього почати працювати на високооплачуваній роботі, куди ж без цього. А скільки разів ти змушував себе прокидатися о 5 ранку і медитувати, але перед цим ліг спати о першій ночі?

Вітаємо, ти потрапив у пастку під назвою «успішний успіх»!

Що таке «успішний успіх»

Частіше за все люди, які справді гарно заробляють і розповідають про своє життя у соцмережах, не роздають поради і нав’язують свою точку зору.

Але є таке поняття як «адепти успішного успіху». Вони ведуть себе зовсім інакше. Як?

  1. Майже ніколи не можна сказати, чим насправді вони займаються. Зрозуміло тільки, що «розвивають проект». Але конкретики у розповідях про їхній особистий бізнес доволі мало;
  2. Обожнюють повчати інших. Розповідають як багато навколо можливостей, як тупо їх не використовувати і які вони – адепти – молодці. На відміну від інших;
  3. Демонструють розкіш при будь-якій нагоді. Кожен їхній пост – це вечері у фешенебельних ресторанах, автомобілі бізнес-класу, польоти на приватних літаках, брендові речі і тому подібне;
  4. Неодмінно намагаються щось продати. Наприклад свої курси чи рекламу. Інколи пропонують інвестувати у їхній проект.

Саме такі адепти «успішного успіху» змушують людей купувати абсолютно безглузді «курси особистісного розвитку», «3-денні марафони по Java» і подібні речі. Найчастіше в цю пастку потрапляють три категорії людей: студенти, жінки в декреті і люди віку 30-40 років, яким набридла їхня робота. Останніх двох категорій ми торкатися не будемо. Натомість, розповімо чому «успішний успіх» і студент – речі абсолютно не поєднувані.

Перший мільйон у 20 років або чому підхід «прокидайся о 5 ранку і повір у те, що будеш як Ілон Маск» працює не завжди

Почнемо з того, що можливо все. Хтось заробив свій перший мільйон і в 14 років. Але поміркуймо логічно – якщо зараз твоїм єдиним доходом є стипендія і гроші від батьків, то як можна через три дні почати заробляти мільйони? Та ще і не виходячи з дому!

Візьмемо інший приклад. Ти навчаєшся на фінансиста і зараз на третьому курсі. Пригадай, скільки часу потрібно було для того, щоб опанувати ази економічної науки? Рік, два? То як же можна навчитися програмувати за 3 дні?

Ранні підйоми – це взагалі окрема тема. Чому важливо прокидатися не о 5 ранку і чи ранні підйоми та успіх справді пов’язаний, а тоді, коли хочеться ми розповідаємо у цій статті.

Цікава ситуація складається із мотиваційними книгами. Ти, напевно, уже читав кілька із них? «7 звичок високоефективних людей», наприклад. Так от, по відношенню до цієї теми суспільство розділилося навпіл. Одні вважають, що це цілковита інфорциганщина. Інші стверджують, що такі книги справді допомогли їм досягти успіху. Насправді, все набагато простіше. Все залежить від того, яка людина читає подібну літературу. Розумний зуміє відрізнити воду від справді дієвих ідей (навіть, якщо вони співіснують в одній книзі). А той, хто шукає моментальний секрет успіху буде читати книги «ні про що» і потім розповідатиме усім і кожному настільки безглузда така література. Отже, тільки тобі вирішувати, що ти отримаєш від такого чтива – користь чи нічого.

Як не потрапити у пастку «успішного успіху»?

Розробити його власний рецепт. Успіх – це не тільки кар’єра і гроші. А у випадку студента – навчання на «відмінно» і робота у престижній компанії. Це і хобі, друзі, родина. І, навіть, улюблений серіал. Коротше кажучи, успіх – це те, що робить тебе щасливим. Жодні курси особистісного розвитку не мають жодного відношення до твого особистого успіху. Тому немає ніяких підстав їх купувати чи намагатися копіювати чужий спосіб життя.

Перенеси на завтра те, що можеш зробити сьогодні

Звісно можна вірити у те, що:

  • потрібно вставати о 5 ранку;
  • забивати свій день виключно робочими завданнями;
  • виділяти мінімум часу на відпочинок;
  • читати 1 книгу в день.

Але час іде. Якщо забувати про яскраві моменти, життя буде схоже на кар’єрне змагання, у якому немає місця емоціям і сентиментальності.

У ХХІ столітті люди все більше втомлюються постійно бігти і починають сповільнювати свій темп.

Якщо ти студент, це не означає, що потрібно кожного дня до ранку вчити кожен предмет на «відмінно». Або читати усю додаткову літературу, яку дають викладачі. Чи брати участь у всіх можливих і неможливих студентських конференціях чи конкурсах, а ще буде головою студпарламенту і старостою групи.

На сьогоднішній день «успішний успіх» виглядає комічно. А бажання йти за ним – безглузде. Його усе більше замінює прагнення максимально реалізувати себе у різних сферах життя. Сподіваємося, тепер ти розумієш, що таке успішний успіх і не потрапиш у його пастку.

Текст: Макуха Катерина

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

Вкажіть платника