Твоє кар’єрне нещастя: перепони на шляху до успішної кар’єри

Перший досвід завжди зворушливий, однак овіяний страхом, сумнівами, невпевненістю і, часто, помилками. Але твої хвилювання цілком нормальні, не забувай: ми всі колись були сліпими кошенятами і вчилися ходити. Отож налий собі чашку ароматного чаю, загорнись у ковдру і візьми нас за руку. Давай розбиратися, чому ж ти ще не працюєш у компанії своєї мрії з офісом в центрі міста, милими попугайчиками і необмеженим запасом снеків.

За основу матеріалу взято відповідь близько ста респондентів на запитання: “Що утримує тебе від роботи в омріяній компанії? ”. Опитування проводилось на Instagram-сторінці STUD-POINT. Дякуємо кожному за активність!

Зануримося у твою голову

Найжорстокіші війни — у твоїй голові. Резюме, CV, супровідні листи й інші атрибути успішного шляху до джоб-офферу — це вторинне, зовнішнє відображення твого внутрішнього стану. Тому, перш за все, ми повинні розібратися, а які ж психологічні блоки зв’язують тобі руки і не дають шансу самореалізуватися. 

Ти ставиш перед собою розмиті і нереалістичні цілі. Усвідомлення своїх реальних бажань — основа всіх основ. Будемо відверті, кожен з нас часом відчував у собі маленького супергеройчика, який на словах був здатен підкорити цей великий і складний світ. Працювати на 200%, не спати ночами, старатися більше ніж колеги і через рік стати первинною ланкою бізнес-машини. А що ж стоїть за цілями, які ви пообіцяли собі досягти у визначений строк, але провалили дедлайн? Демотивація і різка роздратованість при згадці про те, що ви так і не змогли. 

Рішення

Необхідно зрозуміти, що проблема далеко не у тобі, а у неправильному підході до постановки цілей. Насамперед, потрібно навчитися об’єктивно оцінювати свої сили. Ми не робити. Дай собі час на відпочинок, на емоції, на життя, на відновлення ресурсу. 

Тобі слід визначити, у якому напрямку ти прямуєш, як виглядає твоя кінцева точка, що ти будеш відчувати на фініші, за який час ти зможеш подолати цей шлях і які кількісні та матеріальні показники мають підтвердити досягнення тобою даної мети. Для встановлення чіткої цілі рекомендуємо користуватися технікою SMART.  

https://pdatu.edu.ua/images/vihovna-robota/psiholog/ps10.pdf

Пошук роботи — це уже робота, а джоб-оффер — успішно реалізований проєкт.

Якщо ти будеш розглядати або уже роглядаєш процес працевлаштування у такому ключі, то ми приносимо наші вітання — кар’єра твоєї мрії не за горами, а на STUD-FESTі. Інших же просимо відкинути в сторону думки подібні таким: “а я ж уже надіслала резюме у 100 компаній і не отримала жодної відповіді”, “а я ж витратив аж годину на пошук роботи і так нічого і не знайшов, продовжу наступного тижня” або “і так зійде…”. Так не зійде, так справи взагалі не буде. 

Рішення 

Систематичність і робота на якість, а не на кількість — корінь успішності у цій справі. Для початку ти маєш визначити. скільки часу, коли, де і як ти будеш цілеспрямовано працювати над пошуком омріяної роботи. Наприклад, я витрачаю на пошуки 2 години кожного буднього дня, за тиждень відповідаю мінімум на 5 вакансій. Ставимо таке собі KPI. Рекомендуємо прописувати всі свої результати, навіть негативні, у табличку Excel, щоб відслідковувати, кому ти писав, яку відповідь отримав, яку помилку допустив, що потрібно запам’ятати та що можна покращити. 

Відкиньте негативні налаштування і станьте собі другом.

На жаль, більшість з нас не усвідомлює, що кожного ранку у дзеркалі ти бачиш або свого найзліснішого ворога, або ж найкращого приятеля. Цей злісний маленький гном всередині тебе намагається нав’язати тобі свої погляди: “Кому ти там потрібна? Тільки ти у цьому зацікавлена”, “Видатні здібності? Ні, не чули. Ти така, як і всі.” або “Знайдеться хтось краще”. А зараз задумайся, чи сказав би ти своєму найкращому другові фрази, які дозволяєш говорити собі? Навряд. Отож роби висновок і змінюй негативні афірмації на позитивні, прислухайся до себе і контролюй потік своїх думок. Говори з собою про любов, підтримку та турботу. 

Відмова — це всього лиш шанс спробувати ще раз і зробити краще, а не знак опустити руки.

Хочеш класну роботу? Навчись приймати відмови і адекватно на них реагувати, оскільки вони є невід’ємною частиною процесу. Відмова — не оціночний фактор, вона не визначає тебе як професіонала, не підтверджує малозначність твоїх заслуг чи багажу знань. Згадати хоча б історії успіху більшості голлівудських акторів, яким відмовляли десятки-сотні разів. Тому завжди тримай у голові правило: 10 разів скажуть “ні”, але в 11-ий раз ти таки почуєш “так”. Врешті-решт, будь-які старання не минають даремно. 

Кожен кар’єрист — маркетолог, адже повинен вміти “продати себе”.

Роботодавець не сищик і не агент ФБР, побоюючись якого, ти заклеюєш камеру свого лаптопу. Він буде приймати рішення виключно на основі тих даних, які ти йому передаси. Ось твій простір для творчості. Говори відверто, чесно, не допускай брехні, бо її легко викрити. Випромінюй впевненість і акцентуй увагу на сильних сторонах. До речі, запитай у близьких, які позитивні риси вони вбачають у тобі. Їх відповіді можуть бути цілком неочевидними для тебе, але ці характеристики стануть значною конкурентною перевагою. 

Тобто ти повинен стати привабливим продуктом, який кожен хоче загарбати собі. До прикладу, порівняємо телефони Apple та Android. Очевидно, що переважна більшість віддасть перевагу Яблучку, хоча в основному вони функціонально ідентичні. Але ж уся сіль у самопрезентації. При чому у цьому процесі важлива кожна, навіть маленька, деталь. На етапі резюме — грамотність, обсяг і зміст інформації, оформлення, стиль, яким передано те чи інше повідомлення. На етапі інтерв’ю — тембр голосу, сила рукостискання, охайність тощо.

Кінець кінцем, невпевненість у собі не є ознакою некваліфікованості. Робити щось нове завжди страшно, занурюватися у нове середовище — страшно. Але з іншого боку зона росту там, де страх. 

Пізнай самого себе і дозволь світові пізнати тебе. Долучайся до ярмарку-кар’єрних можливостей STUD-FEST уже 28-31 жовтня, щоб таки знайти своє місце під сонцем. Готуй резюме, CV та свої виключні особистісні вміння комунікації та селф-маркетингу. Ти не один і #тизможеш. 

Більше про структуру ідеального резюме та CV дізнавайся у записі ефірів CAREER MARATHON.

Читати більше: СТУДЕНТИ ТА ВИПУСКНИКИ: КАР’ЄРНІ ОЧІКУВАННЯ ТА ПРОБЛЕМИ

Текст: Мішанчук Анастасія

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

Вкажіть платника