Твоє портфоліо

Думаєш, що портфоліо потрібно лише для манекенниць? Ні, ні і ще раз ні! Портфоліо – це must have для будь-якої професії, в якій є хоч трошки місця для творчості і креативу.

Воно стане у нагоді таким спеціалістам, як: фотографи, дизайнери, художники, архітектори, стилісти і модельєри, програмісти, копірайтери, журналісти, маркетологи, юристи, адвокати і навіть вчителі.

Портфоліо – це такий собі збірник проєктів, робіт та досягнень спеціаліста у своїй вузькій сфері. Портфоліо може бути створено спеціалістом будь-якої спеціальності і бути корисним додатком до резюме у розділі досвіду роботи і професійних навичок.

Тож, ми вирішили зробити добірку порад стосовно створення якісного портфоліо.

Наповнення. Не варто перевантажувати портфоліо всім, що в вас є. Достатньо відібрати 10-20 робіт, незакінчені роботи краще не додавати. Для полегшення сприйняття не зайвим буде їх структурувати, відокремити напрямки чи категорії, я яких ви працювали. І не забувайте додавати опис до кожної роботи. Грамотність написаного  – це + 100 до вашої карми.:)

Форма. Портфоліо краще робити як і друкованому вигляді, так і у електронному. Друкований вигляд допоможе при проходженні співбесіди, бо в HR`а одразу під рукою буде куди подивитися. Електронний вигляд необхідний для того, щоб при надісланні заявки на вакансію, працедавець одразу мав змогу оцінити стиль і якість виконання. Це особливо важливо, якщо спеціаліст працює на фрілансі або віддалено.

Стосовно електронної форми. Вона може бути різних видів. Це і односторінкові сайти-лендінги з вашими роботами, і просто окремий файл, чи навіть декілька окремих файлів, які можна надіслати поштою. Зручним інструментом у такому випадку є хмарні сховища, де доступ можна надати через посилання.

Безпека. З електронними версіями варто бути обережним, бо ваші напрацювання можуть вкрасти. Для тих, в кого портфоліо складається з текстових робіт або кодів, варто користуватися скріншотами, а не викладати чи надсилати безпосередньо текст. Для тих, в кого робота більш пов’язана з візуалом, тобто складається з зображень, наносити водяні знаки.

Це була більш загальна інформація стосовно створення портфоліо. Тож варто ураховувати нюанси, що пов’язані з конкретно вашою сферою діяльності.

Залишайтеся з нами, попереду тільки цікавіше!

P.S. Якщо шукаєш роботу, хапай резюме, портфоліо чи просто хороший настрій – і гайда шукати роботу мрії на STUD-FEST “Impulse”

Автор: Ніка Мусаєва

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram