Vacation: де та як відпочити у період пандемії

Приблизно на 25% українців почали менше бронювати квитки для виїзду за кордон. Зрозуміло, що це впливає на прибутки авіакомпаній, але сьогодні ми говоримо про нас з вами. Людей, які переживають не найкращі часи для свого ментального здоров’я. Відпустка — це спосіб перезавантажитись, позбутись міської метушні та і загалом оновити свої ресурси. Але де відпочити у період пандемії, як скласти маршрут та розподілити бюджет? Все просто — читай досвід дівчат з цьогорічних подорожей у ковідні часи.

Светі-Стефан, Чорногорія

Тетяна зі своїм хлопцем довго мріяли відпочити десь біля моря та скель, щоб зробити круті фото, як з Pinterest. Тож розібравшись з роботою, написали турагенції та полетіли в омріяну відпустку.

Фото: Тетяна Івасенко

“Обирали її за трьома критеріями: неймовірний краєвид, бюджетність, безперешкодний перетин кордонів. Нам пощастило відпочити у період пандемії, тому що влітку кордони були більш-менш відкриті. Головне, що треба мати — захисні маски, до того ж ми були вакциновані. 

Як жартував один із місцевих офіціантів:

”Це маленьке курортне містечко для пенсіонерів”.

Найбільше запам’ятався відпочинок на пляжі, біля якого є скелі і немає піску. Він був безлюдний, тому таку диковину раджу екстремалам. Друге — це сам острів Светі-Стефан. Туди входить одна приватна територія, в якій розміщена церква. Екскурсія там проходить раз на рік і нам неабияк пощастило потрапити всередину, хоч і під наглядом охорони. Також відвідали Будву, так зване старе місто, і згадалися відразу вулиці Львова зі своєю старовинною архітектурою. 

Серед складнощів було нерозуміння, якою мовою говорить країна, тому що змішалися чорногорська, албанська і сербська, отож частіше можна було навіть говорити російською. Але, зважаючи на неймовірну природу Чорногорії та невисоку вартість відпочинку, на це можна закрити очі. Ця країна варта того, щоб її відвідати, бо об’єднує в собі красу моря, гір, темних лісів та культури старих міст”. 

Бодрум, Туреччина

Фото: Ірина Граніч

Туреччина завжди привітна до туристів, тому і відпочинок там феєричний і цікавий. Про свою відпустку після затяжного періоду сидіння вдома розповість Ірина. 

“Ми довго вагалися куди поїхати у відпустку під час карантину. Аж тут відкриті кордони, пересадка в Анталії і ти вже відпочиваєш на пляжі. На жаль, багато місць відвідати не вдалось, тому що всі заклади були зачинені. Здебільшого ми проводили час в готельному комплексі і декілька разів ходили гуляти нічним містом. Крутим місцем був яхтклуб. Там ми познайомились з власником невеликої яхти, який провів неймовірну екскурсію до різних берегів і заливів. Я задоволена відпусткою, але все ж таки пандемія трохи завадила деяким планам, які б могли урізноманітнити відпочинок”. 

Прага, Чехія

Прекрасна столиця Центральної Європи, яку обов’язково варто відвідати. Марусі пощастило навчатись у Словаччині, тому подорожувати прилеглими країнами може взагалі без проблем. Також має друзів з Праги і разом з ними хотіла відпочити у період пандемії. 

Фото: Марія Чернай

“Серед відвіданих місць більшість давно відомі туристичній спільноті, але всеодно викликає захоплення. Празький град — фортеця, яка є традиційною резиденцією чеських володарів з ІХ-Х століття, поруч є Starbucks. Також вразив Національний музей, в якому найбільше зібрано матеріалів про історію та культуру Чехії. Ну і безліч мостів. Ми обрали Карлів, який є другим за давниною мостом у країні і зустріли там прекрасний захід сонця. 

У Празі також є декілька вокзалів, тому треба бути обережним і знати з якого відправлятиметься ваш потяг. Стосовно карантинних обмежень, то це звичайно захисні маски і вакцинація. Але я пройшла повний курс, тож обмежень взагалі не відчувала. Ця країна для відпочинку під час ковід була максимально демократичною і взагалі не створювала перешкод. 

Прага звичайно дорожча, ніж міста в Україні, але бюджетно переночувати чи проїхатись містом точно реально. Єдина порада, яку хочеться додати — не затягуйте з подорожами і не відкладайте їх на пізніше”.  

Сподіваємось, що тепер ви додасте ці три міста у свій список musthave-відпочинків. А для тих, хто їде вперше, то звичайно краще користуватись турагенціями. Вони забезпечать страхуванням і зроблять ваш відпочинок комфортнішим. Подорожуйте з запалом, навіть у коронавірусні часи (при наявності вакцинації).

Читайте також: Соціальна діяльність STUD-POINT

Авторка: Перчун Анна

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

Вкажіть платника