Я працюю у Customer Support, і це цікаво: хто і чому обирає професію у сфері допомоги клієнтам

Існує стереотип, що робота у технічній підтримці нудна та рутинна. Сидиш, відповідаєш шаблонно на дзвінки або листи, іноді вислуховуєш претензії, на які вимушений реагувати дуже ввічливо і чемно, та ще й отримуєш за це зовсім небагато. Але чому ж стільки молодих фахівців обирає бути Customer Support Specialist? Мабуть, справи на цій посаді зовсім не такі погані…

Для того, щоб розібратися в цьому питанні та поставити крапки над «і», ми запросили на каву спеціалістів технічної підтримки компанії ZONE3000. Адже завжди цікаво послухати думку тих, хто дійсно працює у сфері допомоги клієнтам, а не «експертів», які лише спостерігають зі сторони.

Олена Мавдрик, у технічній підтримці півтора року

Я ніколи б не могла подумати, що буду працювати в ІТ сфері. Я закінчила «Львівську Політехніку» за спеціальністю «Менеджмент організацій та адміністрування» й планувала знайти роботу, яка буде пов’язана з англійською мовою та моєю спеціальністю, проте доля склалася трохи інакше 🙂

Як ти потрапила у ZONE3000?

Я побачила оголошення на сайті, і мене зацікавила ця вакансія. Без вагань відправила своє резюме та стала очікувати на результат. Через день-два зі мною зв’язалася рекрутер компанії та запропонувала пройти тест на знання англійської, а згодом співбесіду. Після успішної здачі я потрапила на тренінг у ZONE3000.

Чим саме тобі подобається працювати у технічній підтримці?

Перш за все, це досвід спілкування з людьми: як з клієнтами, так і з колегами. Мені подобається допомагати нашим користувачам з розв’язанням їхніх питань. Дуже круто, коли можеш зарадити та отримуєш щиру вдячність зі сторони клієнта. Не менш важливою для мене є технічна база, яку я отримала на тренінгу та продовжую отримувати зараз, у процесі роботи.  

Ну і звичайно, приваблює постійний розвиток та можливість кар’єрного росту. Наприклад, вже протягом першого року я спробувала себе у ролі супервайзера (з частковою зайнятістю). Це людина, яка спостерігає за роботою новачків: направляє, дає поради, слідкує за коректністю виконання обов’язків. Також досить швидко я перейшла до вищого професійного рівня. Насправді, якщо є бажання та старанність, далі можна реалізуватися у багатьох напрямках: у різних відділах та на різних позиціях.

Як вважаєш, кому підходить ця посада?

Думаю, ця посада підходить людям, які люблять спілкування й прагнуть розвиватися. Також ви маєте бути відповідальним, проявляти емпатію та, в деяких моментах, терплячість. Сапортер від душі хоче допомагати людям, і це бажання дуже відчувається. Адже фальшива люб’язність та прагнення якомога скоріше хоч якось закрити питання відштовхують користувачів, що загрожує навіть втратити клієнта, отже така робота дуже важлива.

Лідія Донецька, у техпідтримці 2 роки

Я закінчила університет за спеціальністю «Вчитель англійської та німецької мови». У мене була крута база знань англійської та навички вільного спілкування. Проте технічних знань ― жодних! Я мала плани шукати роботу у сфері IT, оскільки це перспективна галузь. Збиралася пройти курси IT HR/Recruiter, проте вирішила спочатку надіслати резюме сюди. Чесно кажучи, вперше дізналась що таке хостинг, коли прийшла на тренінг у компанію, і до останнього не вірила, що зможу все це опанувати. Але в процесі мені стало дуже цікаво, я засвоїла матеріал і з усім розібралася.

Як ти потрапила у ZONE3000?

Потрапила у компанію завдяки «сарафанному радіо». Ніщо не працює краще, ніж реклама знайомих та авторитетних у твоїх очах людей. Таким чином, компанію мені порекомендувала одна з моїх знайомих, яка співпрацювала і продовжує співпрацювати з компанією ZONE3000. Спочатку я не вірила, що пройду відбір, але старання та дуже сильне бажання працювати саме тут мені допомогли.

Чим саме тобі подобається працювати у технічній підтримці?

Я люблю свою роботу за можливість навчатись нових речей, пов‘язаних зі сферою хостингу, вебсайтів, програмування. Не менш важливим є й те, що я обожнюю спілкуватись із людьми. Таке щоденне довготривале спілкування з клієнтами може здатись мукою для когось. Проте я справді люблю те, що роблю. Напевно, немає кращого показника того, що ти робиш свою справу добре, ніж відгуки щасливих користувачів. Це надихає. Також на цій посаді регулярно переглядається розмір доходу відповідно до твоїх успіхів, є можливість кар‘єрного розвитку та професійного зростання.

Як вважаєш, кому підходить ця посада?

Я думаю, що ця посада підійде людям будь-якого віку, які відповідають стандартним вимогам щодо рівня іноземної мови, вказаним у вакансії. Також людина має бути готова постійно вдосконалюватись, навчатись, працювати над собою. Ну і, безперечно, сапортер ― це той, кому подобається розмовляти та спілкуватись із людьми загалом. Якщо ви надаєте перевагу роботі, яка не передбачає тісного взаємозв‘язку з іншими людьми, колективом, то ця посада не для вас.

Також я вважаю, що така робота підійде стресостійким людям із навичками мультитаскінгу. Так, це не завжди легко, але всі негативні моменти нівелюються абсолютною кількістю переваг роботи у Customer Support ZONE3000.

Ольга Андрейчук, у техпідтримці 1 рік

Насправді я не шукала вакансії в IT сфері, тим паче не думала, що буду працювати у технічній підтримці. У дитинстві у мене була мрія стати вчителькою англійської, та я майже втілила її в життя, вивчившись на перекладача. Після закінчення університету займалася репетиторством, проте мені стало цікаво спробувати себе на посаді не філологічного спрямування. Позиція Customer Support чудово підійшла для початку кар’єри в ІТ. 

Як ти потрапила у ZONE3000?

Так збіглося, що у ZONE3000 на той час працювало (та й досі працює) багато моїх знайомих, які навчалися зі мною в університеті. Вони відгукувалися про компанію дуже позитивно, тому і я вирішила спробувати свої сили та надіслати резюме. Мені зателефонували того ж дня, розповіли трохи більше про компанію,  специфіку роботи та нічні зміни. Ми домовилися про день здачі тесту з англійської, який я склала успішно. Як на мене, величезним плюсом компанії є те, що компанія проводить навчання (технічна база та практика), яке потім оплачується за умови успішної здачі тестування. Ось так і почалася моя робота в ZONE3000.

Чим саме тобі подобається працювати у технічній підтримці?

Мені подобається графік роботи. Є 3 види змін: нічні, ранкові та вечірні. Тобто графік можна підлаштовувати під свої потреби. Особливо приємно отримувати вдячність та позитивний фідбек від клієнтів. Я розумію, що справді допомагаю людям і роблю це не дарма. Також є можливість кар‘єрного зростання, проводиться навчання. Ну і звичайно дружній колектив. Хоч ми й працюємо дистанційно протягом останнього року на карантині, проте я знаю, що не одна, і у будь-який момент є до кого звернутися за порадою.

Як вважаєш, кому підходить ця посада?

Насправді не можу сказати, що є якісь особливі критерії для роботи на посаді CS Specialist. Якщо у вас гарний рівень англійської, ви готові приділяти час навчанню й пізнавати щось нове ― ця робота точно для вас. Для неї також у пригоді стануть такі якості як терплячість, привітність та доброзичливість, щоб ефективно комунікувати з клієнтами та відповідати на запити. А далі все залежить від вашого бажання рости та розвиватись далі.

Отже, як бачите, у ролі Customer Support Specialist випробовують себе зовсім різні люди. І кожен знаходить у цій роботі свої плюси. При  цьому зовсім не обов’язково мати технічну освіту та добре знатися в IT. Головне ― бути відкритим новому досвіду та знанням! А всьому іншому вас навчать у ZONE3000.  

Зацікавила позиція та прагнете спробувати себе у цій сфері? Тоді переходьте за посиланням, щоб дізнатися більше. 

Нещодавно STUD-POINT випустив статтю про професію Customer Support та її особливості. Читай її тут.

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram