Як НЕ завалити співбесіду? Поради від HR-спеціаліста | STUD-POINT

Blog

Як НЕ завалити співбесіду? Поради від HR-спеціаліста

Тобі знайоме відчуття, коли компанія мрії запрошує тебе на співбесіду, а потім усе завершується фразою: «Ну ми вам зателефонуємо…»? Понад 50% кандидатів абсолютно завалюють свою співбесіду, маючи при цьому хороше резюме.
Чому так відбувається? Аби довго не гадати, розберімось у ситуації разом з HR-спеціалістом Анною Зайцевою, яка днями проводила прямий ефір у своєму профілі в Інстаграмі, і я зробила кілька цікавих нотаток з її порадами.

Отож, перше і найважливіше: будь-яку вакансію, яка нам сподобалась, слід розглядати за допомогою техніки МОЖУ-БУДУ-ХОЧУ. Тобто перечитуємо усі вимоги до майбутнього працівника, його обов’язки, і звіряємо адекватно, чи:
1. Можемо ми це робити, або поки нам бракує певних знань чи навичок.
2. Будемо ми це робити, або воно може швидко набриднути.
3. Хочемо ми це робити, або нас зацікавила лише зарплата, а самі обов’язки не до вподоби.
Якщо ж усі 3 пункти отримали чітке і впевнене «ТАК!» (як на «Україна має талант», пам’ятаєте?), тоді можна сміливо відсилати своє резюме цій компанії.

І тут ще один важливий момент – розсилаємо своє резюме одним листом одній компанії. Якщо ж ми підготуємо розсилку з кількох компаній, останні можуть побачити адреси інших адресантів і проігнорують вас.
Про що запитують на співбесіді?
Усього передбачити не можна, однак є кілька питань, яких не оминає жоден HR-спеціаліст при виборі потенційних працівників.
Перечитай їх скоренько і спробуй зараз відповісти на кожне:
– Як і чому виникла у вас ідея зараз шукати роботу?
– Чому ви прийшли саме у нашу компанію?
– Де ви працювати раніше і чому пішли звідти?
– Який досвід ви отримали на попередньому місці праці?
– Які ваші сильні і слабкі сторони?
– Назвіть 5 табу стосовно роботи – що ви ніколи не погодитесь робити?

Окрім цих питань, на співбесіді часто люблять задавати і провокативні питання, які можуть поставити у ступор. Будьте готові почути і таке:
+ Остання книжка, яку ви прочитали?
+ Які ваші цінності, страхи та особисті заборони?
+ Розкажіть історію, де ви проявили ваші сильні риси характеру.
+ Яким вашим проектом ви пишаєтесь найбільше?
+ Що ви знаєте про нашу компанію?

Навіть якщо котресь із запитань змусило вас знітитись та розгубитись, у жодному разі не показуйте цього, спробуйте розслабитись і спокійно відповісти. У будь-якому разі все можна перевести у гумор і посміятись разом:)
На співбесідах доволі часто практикують давати кандидатам таке собі ТЗ – тестове завдання. Тож лякатись їх не варто, а навпаки – впевнений підхід до питання і намагання вирішити ситуацію покаже роботодавцю ваш інтерес і бажання проявити свої вміння.
Успіху!

 width=

Автор статті – Ярина Паславська