Уже цілих 9 років команда Stud-Point організовує унікальну можливість для студентів: отримати стажування і роботу у найпрестижніших міжнародних та вітчизняних компаніях. За статистикою, 85% учасників нашого івенту знаходять тут свою першу роботу і залишаються задоволеними. І хоча ці дані суупер позитивні, нас цікавлять інші 15%. Все-таки на Ярмарці кожен має однакові можливості, та хтось отримує роботу, а хтось ні. Чому так відбувається?
Ми проаналізували дії людей, які вийшли з порожніми руками після ЯВ і готові розповісти вам, як НЕ слід брати участь у цьому івенті, якщо справді хочете влаштуватись на роботу.
ТОП-7 помилок на Ярмарці Вакансій:
- Відсутність чіткого плану дій. Перед початком заходу ми завжди радимо ознайомитись зі списком роботодавців і визначити для себе хоча б кілька основних, з якими обов’язково потрібно завести розмову і познайомитись.
- Неготовність відповісти на питання HR та розповісти про свій попередній досвід, навички і знання. На Ярмарці Вакансій компанії часто готові одразу провести співбесіду для майбутніх працівників, тож студенти, які готові на це – будуть мати пріоритет.
- Невміння складати резюме та писати мотиваційний лист. Якщо є можливість, можна одразу приходити на Ярмарку з готовим резюме у кілька екземплярів – це полегшить роботу і вам, і компаніям. Та якщо такої можливості не було раніше – ви можете так і на івенті все написати. Деякі роботодавці навіть мають готові анкети. Головне вміти їх правильно заповнювати.
- Розсіяність. Будемо відвертими, деякі студенти приходять до нас лише заради смачної кави та розіграшів. Та робота сама себе не знайде, правда ж?) Дивимось пункт 1 і плануємо собі час – наприклад, по 10 хвилин на кожну компанію і тоді за кавою:)
- Нехтування програмою заходу. На Ярмарці не тільки представлені різні компанії, а й мега-корисні тренінги з крутими спікерами, які можна відвідати абсолютно безкоштовно! Не варто втрачати таку цінну можливість отримати нові знання.
- Страх відмови. Його відчувають усі люди, а молоді студенти без досвіду роботи – вдвічі більше. Коли ви боїтесь підійти до юридичної компанії і спитати, чи не потрібні їм часом дизайнери чи айтішники – керуйтесь принципом: будь-який рух – завжди краще, ніж застій на місці. Можливо вам відмовлять, а можливо, ви отримаєте роботу мрії. Це однозначно варте того, аби ризикнути!
- Небажання працювати безкоштовно. Більшість компаній на початку пропонують студентам стажування, яке доволі часто не оплачується. Чомусь на цьому етапі половина охочих працювати відсіюється:( Ми часто забуваємо, що на стажуванні наша оплата – це нові знання, досвід, можливість відчути сферу зсередини, отримати корисні знайомства та контакти, і врешті-решт, влаштуватись на цю ж роботу після завершення терміну стажування.
Беріть ці сім простих пунктів до уваги, приходіть на Ярмарку Вакансій у своєму місті та отримайте за один день роботу мрії!
Ми віримо у вас ♥
Автор статті: Ярина Паславська