Як влаштуватися на віддалену роботу: від резюме до онбордингу

віддалена робота
Віддалена робота вимагає нових навичок: потрібно організувати час та простір, спланувати проєкт із командою в онлайн форматі та навчитися концентруватися. Ремоут-реальність також змінює саму сутність працевлаштування. Замість тімбілдингу та вечірок – нетворкінг онлайн, замість щоденних планувань дня за кавою – детальні плани у Trello чи Notion. Разом із рекрутеркою та HR-спеціалісткою компанії WOW24-7 Софією розповідаємо, що треба знати про віддалене працевлаштування.
Вимоги до резюме

Перевірка резюме – це один із основних чинників відбору кандидатів у ремоут-компаніях, адже часто у рекрутерів немає можливості зустрітися з працівниками віч-на-віч. Щоб компанія дочитала резюме до кінця, рекрутери радять дотримуватися таких правил:

Персоналізація. Резюме повинне підходити для вакансії, яка тебе цікавить, а також відповідати цінностям та вимогам конкретної компанії. Не варто надсилати «шаблонні» резюме, які підходять як для роботи в ІТ-компаніях, так і в школах викладання англійської.

Також не варто відгукуватися на декілька вакансій, адже це дезорієнтує роботодавця. Якщо ти досі не вирішив/-ла, яка вакансія тебе цікавить, створи декілька примірників резюме і подумай, на яку з них найкраще підійдуть твої навички.

Лаконічність. Оптимальний розмір резюме – 1 сторінка. У шапці зазнач своє ім’я, прізвище, посаду, на яку надсилаєш резюме, і компанію, в якій хочеш працювати. Якщо маєш великий досвід роботи – не розписуй увесь, а додай лише той, який дотичний до вакансії. Якщо ж не маєш досвіду роботи, розкажи про волонтерства чи стажування.

Розпиши всю інформацію: освіта, досвід роботи, вміння. Так рекрутеру буде легше проаналізувати резюме. Не варто вказувати домашню адресу, адже це ніяк не впливатиме на роботу. А от електронна пошта і номер телефону є обов’язковими.

Не описуй в резюме свої хобі, замість цього напиши про навички, які допомогли впоратися із різними життєвими ситуаціями.

Володіння мовою. Обов’язково вкажи рівень володіння мовою за міжнародним стандартом CERF. Не перебільшуй свій рівень, адже рекрутер може перевірити знання під час співбесіди.

Етапи відбору кандидатів

Кожна компанія має свої етапи відбору: вони різняться від вакансії та формату співпраці. Компанії, які працюють віддалено, намагаються зробити відбір якомога оперативнішим, щоб швидше приступити до роботи.

Етап 1️⃣ Скринінг резюме. Це можливість одразу відсіяти кандидатів, які не мають відповідного досвіду чи знань. Тому рекрутери радять зробити своє резюме переконливим та професійним.

Етап 2️⃣ Телефонне інтерв’ю. Так рекрутер і майбутній працівник можуть обговорити ключові моменти роботи: заробітну плату, робочий графік, рівень володіння іноземними мовами, специфіку проєкту. Краще наперед склади план розмови та запиши питання, які тебе цікавлять.

Етап 3️⃣ Cпівбесіда з менеджером компанії. На відміну від резюме, цей етап не так про професіоналізм, як про цінності. Рекрутер може перевірити інформацію, яку кандидат зазначив у CV чи під час дзвінка, а кандидат вирішує, чи підходить йому вакансія.

Етап 4️⃣ Фінальна співбесіда. Цей етап не завжди є. Все залежить від компанії і того, чи хотіли б рекрутери дізнатися більше про людину, яку наймають.

Етап 5️⃣ Оффер. Якщо кандидат успішно пройшов попередні етапи, рекрутер формує оффер для майбутнього співробітника. У ньому він нагадує про всі нюанси роботи. Після цього розпочинається підготовка кандидата до першого робочого дня.

Що таке онбординг і як він проходить?

Онбординг або адаптація – це процес інтеграції в компанію. У цей час працівник знайомиться з командою, корпоративною культурою, правилами. Адаптація працівника зазвичай триває до 6 місяців, лише після цього періоду людина може вийти на потенційний рівень ефективності.

Для компанії надзвичайно важливо, щоб адаптація проходила швидко та якісно, оскільки це впливає на результати роботи. Віддалена адаптація потребує ще більше уваги. Щоб вона була успішною, для працівника треба скласти детальний план першого дня, послідовний план навчання, чіткі та зрозумілі цілі на випробувальному періоді та після його успішного проходження.

Випробувальний термін

На віддаленій роботі випробувальний термін відрізняється від традиційного. За словами HR-менеджерки Софії із WOW24-7, компаніям та кандидатам треба бути відкритим та підтримувати постійний зворотній зв’язок. Кожен у команді повинен знати, до кого потрібно звертатися, якщо виникне проблема.

Після завершення випробувального терміну у WOW24-7, наприклад, працівник заповнює розгорнуту анкету, яка дає можливість зрозуміти потреби команди. Окрім цього компанія планує онлайн-зустріч з керівником та HR-менеджером, на якій кожен обговорює результати роботи і ставить цілі на наступні 6 місяців. Чітко поставлені завдання є запорукою успіху в будь-якому форматі роботи, а віддаленому тим більше.

Читай також: Студент і робота: історії тих, кому вдається. І трішки порад 😉

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

Вкажіть платника