Яка робота – твоя?

Наразі багато людей не працюють за фахом, який здобули в університеті. Та це й не дивно, важко обирати професію свого життя, коли  тобі 16-17 років і ти ще не знаєш, чим хочеш займатися.

Тому ми вирішили дати кілька порад, які стануть у нагоді при обранні напрямку чи сфери роботи:

Визначення пріоритетів. Насамперед важливо визначити, що у роботі є визначальним: рівень доходу, офісна робота чи ні, престижність і значимість, актуальність, графік та зайнятість, готовність до відряджень, можливість розвиватися у тій чи іншій сфері діяльності, тощо. Коли є розуміння, на що звертати увагу при обранні роботи, коло варіантів суттєво звужується.

Прислухайтеся до себе. У всіх є навички, які виражені яскравіше і чіткіше, та заняття, які даються легше і приємніше. Комусь, наприклад, у школі легко давались математичні задачі, комусь – логіка чи імпровізація. І, обираючи професію, дуже важливо спиратися на власні відчуття стосовно того чи іншого заняття. Не зайвим буде і приділення часу на профорієнтаційні тести.

Йти від зворотного. Тут все простіше: спочатку варто відкинути ті професії, в яких ти себе просто не бачиш. Відкинь все зайве –  і обирати стане легше.

Розширення спектру. Мало не щодня у світі з’являються нові та незвичні професії. На нашу думку, однією з наймиліших незвичних професій є обіймач панд:) А одну з найактуальніших професій – event-менеджер – майже неможливо знайти в програмах наших університетів. І , нажаль, дуже маленька кількість університетів взагалі має спеціальності, які відповідають сучасності. Тому стеж за новинками і не бійся мати професію, назву якої твої батьки сприйматимуть як лайливе слово.

Спроби і помилки. На щастя, теза про те, що робота має бути одна і на все життя, залишилася далеко в минулому. Не варто боятися піти з ненависної роботи. Як і не варто боятися пробувати щось кардинально нове. Бо, як не крути, але зрозуміти «твоє» це чи «не твоє» якнайкраще можна лише спробувавши. Відмінним інструментом для цього є стажування чи випробовування себе у тій чи іншій ролі у студентських та молодіжних проєктах. 

І, залишивши найсмачніше на десерт, запрошуємо тебе відвідати STUD-FEST «Impulse» в твоєму місті.  Наймасштабніший фестиваль вакансій безумовно допоможе тобі визначитися і знайти роботу твоєї мрії!

Залишайся з нами і не прогав наступну порцію корисностей!     

Автор: Ніка Мусаєва

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram