Наші друзі з компанії ОККО поділилися історією успіху свого колеги — старшого фахівця з комп’ютерної графіки (дизайну) Богдана Павляка. Читай та надихайся на досягнення кар’єрних цілей. Пам’ятай, що #тизможеш.
Ким ти зараз працюєш у компанії? Які обов’язки виконуєш?
Я — старший графічний дизайнер в HR-департаменті ОККО у м. Львів.
В компанії я з 2018 року. Починав з посади рекрутера, але використання нових інструментів та творчих підходів до пошуку кандидатів, а також стратегія розвитку бренду роботодавця загалом, швидко змінили профіль моєї діяльності. Тому, тепер я відповідаю за всі візуальні та графічні рішення, закриваю потребу департаменту в дизайні віжуалів та матеріалів для соцмереж і рекламних кампаній. Створюю банери, білборди, брошури, презентації та іншого роду креативи. Крім того, веду профільну спільноту в соцмережах. Роботи дуже багато, тому моїй фантазії є, де розгулятись.
Поділись історією, чому саме ця професія?
За освітою я управлінець, але творчість супроводжувала мене впродовж всього життя: музична школа, різні хори, виступи. А перші кроки в дизайні були, коли я спробував створити форму і логотип для команди у футбольному симуляторі. Потім почались спроби маніпуляцій у Photoshop, створення постерів для розважальних закладів і ще багато інших моментів, які дали можливість відчути, що саме в дизайні я можу втілювати свої ідеї, візуалізувати їх.
Графічний дизайн – це безмежний простір, наповнення якого залежить від тебе, твого бачення, фантазії та знань. Саме це й подобається мені в моїй роботі.
Які знання та навички необхідні, щоб займатися твоєю справою?
Звичайно, багато залежить від таланту і певного внутрішнього відчуття дизайну, але більша частина – це безперервне навчання і робота за конкретними правилами, методами та прийомами. Дизайн – це комплекс, починаючи з теорії (основ кольорознавства, типографії, композиції тощо) і завершуючи навиками роботи у спеціалізованих програмах (Photoshop, Illustrator, Figma і т.д).
А ще потрібно відслідковувати тренди – що актуально, які прийоми використовують, які нові програмні продукти виходять і багато-багато іншого.
Розкажи особливості та секрети роботи.
Основний секрет і порада: напрацьовуйте так звану “надивленість”, переглядайте якнайбільше робіт інших авторів. Це дозволить вам розвинути свій власний візуальний смак. Пробуйте на початку щось відтворювати, згодом додавати свої деталі, і ви не помітите, як вималюється ваш особистий стиль і вдосконаляться технічні навики. Найпопулярніші ресурси для натхнення: behance.net, dribbble.com, pinterest.com
Також зараз багато професійних каналів у Telegram і профілів у Instagram, де дизайнери-практики діляться своїм досвідом і порадами. Дуже часто там трапляються круті ідеї, які можна взяти на озброєння.
Окремо виділю курси. Сам проходив і вам рекомендую. Особливо в епоху навчання онлайн. Зараз існує багато ресурсів, які пропонують як платні, так і безкоштовні навчання з дизайну. Використовуйте цей інструмент.
Що для тебе найскладніше в роботі?
Найскладніше — це не відставати. Як у навиках, так і в темпі роботи. Це ті два пункти, які потрібно завжди тримати на контролі. В принципі, як і в будь-якій іншій діяльності.
Звідки береш енергію та натхнення, як мотивуєшся?
Коли ти бачиш, що твої графічні рішення подобаються, використовуються і є корисними, то це найбільша радість кожного дизайнера. Це надихає на створення ще чогось більшого, розкриває в тобі приховані запаси фантазії та ідей. А ще, деколи, корисно переглянути свої старі роботи, щоб порівняти з теперішніми. Якщо тобі видно прогрес, значить ти – на правильному шляху
Розкажи як відпочиваєш, які улюблені заняття.
Найкращий відпочинок — закрити ноутбук і вийти з друзями десь прогулятись. Бо живе спілкування “маст хев”, як то кажуть.
Люблю грати на музичних інструментах, займатись фізичними вправами і подорожувати. Хоча з останнім пунктом зараз в мене не дуже, треба виправляти
Що можеш побажати студентам та випускникам?
Всім читачам бажаю віри в себе і знайти те, що приноситиме задоволення, бо ті, хто люблять свою справу, завжди досягають успіху!