Як знайти роботу студенту й реалізувати себе?

Обкладинка публікації "Як реалізувати себе?"
Олена Станкевич
Олена Станкевич – керівниця відділу підбору та оцінки персоналу OKKO

Роботодавці стали відкритіші до наймання молоді без запису в трудовій. Орієнтуються на здібності юних хлопців та дівчат, бажання навчатися та готовність вирішувати конкретні завдання. Тим паче роботодавці навіть змагаються за молоді таланти й вишукують їх вже з початкових курсів;)

Тож сьогодні наші друзі з ОККО діляться порадами, щоб допомогти тобі працевлаштуватися та реалізувати себе. 

Ярмарки вакансій.

Впливові та рейтингові ВНЗ країни проводять ярмарки вакансій. Компанії мають змогу прийти в навчальний заклад, презентувати себе та свої вакансії. А студенти — дізнатись більше про різні галузі, компанії, поспілкуватись з реальними працівниками. Роботодавці чекають на такі заходи, платять кошти за участь, щоб поспілкуватись зі студентами та «продати» свою роботу, свої умови. Надіються, що саме ви станете їх майбутніми працівниками та потенціалом.

Стажування.

Великі компанії час від часу організовують цікаві програми стажування для студентів. Взагалі в таких програмах бачу лише плюси для студентів: здобуття досвіду та навичок безкоштовно, можливість подальшого працевлаштування, робота з сильними наставниками, ознайомлення з «кухнею» роботодавця з середини.

Соціальні мережі.

Найактивніший та сучасний метод для пошуку роботи студентам. Інстаграм, Телеграм, ФБ – містять окремі групи для пошуку роботи, де є багато актуальних пропозицій. Також є окремі брендовані сторінки роботодавців, що публікують інфо про нові робочі місця та про команду.

Корпоративні сайти.

Якщо ви мрієте потрапити в конкретну компанію, варто слідкувати за їх корпоративним сайтом. Окрім того, що зможете дізнатись більше про цінності та новинки компанії, також там роботодавці публікують актуальні цікаві вакансії, одну з яких зможете зайняти ви.

Підробіток.

Більшість студенів підробляють на різних виконавчих посадах, наприклад, офіціант, кухар, заправник, няня і т.д. І це мега круто! Адже, по-перше – це знову ж таки досвід. Досвід спілкування з різними категоріями людей, досвід організації свого часу, досвід самостійно приймати рішення. По-друге – це змога зробити кар’єру. Більшість ритейл компаній, наприклад, ОККО, Сільпо, МакДональдз, вирощують своїх менеджерів та керівників з нижчих посад. Тому не відкидайте цей варіант.

Участь в конкретних програмах від університету.

Є роботодавці, які цільово працюють з цікавими для них ВНЗ по масштабних проєктах. Наприклад, мережі ресторанів облаштовують цілі навчальні кухні в профільних навчальних закладах. Щоб навчити для себе кухарів і потім їх розвивати у своїх мережах, але вже як працівників. Часто ІТ-компанії роблять безкоштовні курси по певних напрямках для точкових факультетів, і потім беруть студентів з успішними результатами до себе на роботу. Тому, не будьте пасивними, і не соромтесь долучатись до таких активностей.

Молоді люди, світ змінився і роботодавці вас потребують! Будьте впевненими в собі, вірте у свої сили й робота мрії буде вашою!

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email