ТОП-10 професій у сфері дизайну в ІТ

10 професій у сфері дизайну в ІТ

Якщо тобі цікавий дизайн у сфері ІТ та який є вибір професій, то ми допоможемо дізнатися про них більше. Ось 10 найбільш популярних професій у сфері дизайну.

Дизайн, і зокрема цифровий дизайн, є однією з найбільш жаданих професій сьогодні. Дизайн є усюди, він лежить в основі веб-сайтів і мобільних додатків, реклам тощо. Оскільки специфіка роботи в залежності від сфери розрізняється, ми виокремили 10 професій, щоб детально розглянути кожну.

1. Product Designer

Від зовнішнього вигляду продукту багато чого залежить. Тому людині, що створює його треба бути уважною до деталей. Оскільки, головне завдання як дизайнера продукту — змусити покупця захотіти купити те, що ти продаєш.

Роль продуктового дизайнера гнучка, та іноді його вважають дизайнером повного циклу. Він може відповідати за UX, UI, кодування, управління проєктами, розв’язання проблем або за все перераховане вище. Продуктовий дизайнер створює рішення для проблем, які можуть виникнути під час початкового процесу розробки та проєктування.

Таких дизайнерів зазвичай наймають виробники майже всіх продуктів, які тільки можна собі уявити. Це художники, продавці, маркетологи, архітектори та інженери в одній особі. Дизайнер робить практичний і функціональний продукт максимально мистецьким і привабливим для споживача. Для того, щоб довести продукт від ідеї до виробництва, потрібно багато навичок, наприклад креативність та вміння аналізувати потреби споживача.

2. Web Designer

Веб-дизайнер — це людина, яка відповідає за розробку макета, юзабіліті та візуальний вигляд вебсайту. Успішний веб-дизайнер повинен володіти низкою творчих, графічних і технічних навичок.

Доволі часто об’єднують поняття веб-дизайнера та веб-розробника, але є різниця між ними.
Веб-розробник — це той, хто створює і підтримує основну структуру веб-сайту. Його завданням є перетворення веб-дизайну на функціональний сайт, використовуючи такі мови програмування, як HTML, JavaScript, PHP та Python.

Основна мета дизайнера полягає в тому, щоб зробити сайт візуально приємним і зручним для користувача, а також заохотити відвідувачів залишатися на ньому якомога довше. Окрім загальної структури макета, сюди відноситься розгляд і створення елементів, що генерують конверсію. А також розробку веб-сторінок таким чином, щоб вони добре відображалися на різних пристроях.

3. Visual Designer

Візуальні дизайнери відповідають за поєднання художнього бачення з технологіями для розробки концепцій — від логотипів і дизайну продуктів до брошур, реклами та навіть сайтів. Visual Designer зосереджується на естетиці веб-сайту або будь-якого іншого типу цифрового дизайну.

Деяких веб-дизайнерів можна віднести до візуальних дизайнерів. Але одна з ключових відмінностей полягає в тому, що більшість веб-дизайнерів повинні знати хоча б трохи кодування — як мінімум, HTML і CSS. Робота візуального дизайнера не передбачає кодування.

Візуальним дизайнерам часто доручають більші дизайн-проєкти. Наприклад, це може включати створення цілих візуальних мов для бренду чи продукту.

4. User Experience (UX) Designer

UX-дизайнери зосереджені на створенні приємного досвіду для користувачів. Вони розробляють дизайн, орієнтуючись на взаємодію з користувачем, забезпечуючи постійне покращення зручності та доступності продукту. Вони проводять дослідження, тестування, створюють фреймворки та працюють в команді, щоб створити найкращий продукт.

UX-дизайнери є одними з найбільш популярних в технічній сфері. Відкриті вакансії найчастіше можна знайти для роботи над веб або мобільними додатками, програмним забезпеченням для компаній майже в усіх галузях. Компанії-виробники обладнання також наймають UX-дизайнерів, щоб допомогти їм створити ідеальний телефон, ноутбук, планшет, годинник або інший продукт, який має операційну систему.

5. User Interface (UI) Designer

UI-дизайнери розробляють екрани, якими користувач пересуватиметься в додатках, відеоіграх, веб-сайтах чи програмному забезпеченні. Вони створюють візуальні елементи та інтерактивні властивості, такі як зображення, кнопки, меню, форми тощо. UI-дизайнери відповідають за те, як користувач переходить з пункту А в пункт Б за допомогою різних візуальних точок дотику.

Технологічні компанії, такі як торгові платформи, хмарне програмне забезпечення, сервіси штучного інтелекту та стартапи, потребують UI-дизайнерів. Також їх шукають маркетингові, брендингові агенції, які працюють у різних галузях.

6. Augmented Reality Designer

Скоріш за все, ти знаєш гру Pokemon Go. Додаток, який бере цифровий ігровий світ покемонів та переносить його в реальний світ. Доповнена реальність — це швидко зростаючий ринок, потенціал якого лише частково реалізований у Pokemon Go.

Доповнена реальність (AR) — це захоплююча технологія, яка накладає цифрову інформацію на реальне середовище, створюючи ефект занурення для користувачів. AR знайшла застосування в різних сферах, таких як ігри, розваги та реклама.

Мета дизайнера доповненої реальності — органічно поєднати цифровий світ з фізичним, надаючи користувачеві безпрецедентний досвід. Вийшовши за межі ігор та розваг, ця технологія з часом може бути адаптована до таких сфер, як освіта та медицина.

7. Art Director

Арт-директори відповідають за візуальний стиль різноманітних медіа, зокрема журналів, газет, упаковок товарів, кіно- та телепродукції. Вони відповідають за загальний дизайн проєкт. Також керують командами, які працюють над розробкою ілюстрацій та макетів.

Арт-директори затребувані в рекламних компаніях і фірмах зі зв’язків з громадськістю, видавництвах газет і журналів, спеціалізованих фірмах з надання дизайнерських послуг, а також в індустрії розваг. Вони відповідають за візуальний стиль кожної складової компанії. Це нагляд за створенням і розвитком веб-сайту компанії, профілів у соціальних мережах, цифрового контенту, включаючи електронні листи та рекламу, фізичної продукції, включаючи брошури та інформаційні бюлетені, і навіть таких дрібниць, як візитні картки та бланки компанії.

Робота пов’язана безпосередньо з веб-розробниками, візуальними дизайнерами та керівництвом, щоб контролювати створення та реалізацію візуального стилю, який допомагає компанії отримувати прибуток у своїй галузі.

8. Game Designer

Геймдизайнери, відповідають за створення ядра гри. А саме: визначення теми, створення правил, персонажів і сюжетних ліній та турбота про атмосферу для гравців. У деяких випадках навіть створюють діалоги для персонажів у грі.

Зазвичай від геймдизайнерів не вимагається написання коду чи програмування. Натомість треба відповідати за розв’язання проблем та прогнозування можливих дій гравців і того, як результати цих дій виглядатимуть у грі.

Геймдизайнер — це людина, яка розробляє концепції ігрових сюжетів, рівнів і середовищ, взаємодії персонажів та інших творчих аспектів. Це робота у команді — з розробниками, художниками та іншими, для передачі ідей, а потім управління проєктом, аж до випуску гри.

Залежно від ситуації, геймдизайнери можуть спеціалізуватися на певному ігровому елементі, а можуть працювати в команді з іншими фахівцями на комерційну або незалежну компанію-розробника ігор. Вони навіть можуть працювати самостійно, придумуючи, створюючи, програмуючи та видаючи власні ігри.

9. Multimedia Artist/Animator

Зі зміною технологій змінюються і методи роботи мультимедійних художників та аніматорів. Хоча традиційне мистецтво все ще дуже популярне в цій галузі, так само як і графічне мистецтво та комп’ютерна анімація.

Мультимедійні художники та аніматори в основному створюють візуальні ефекти для фільмів, телевізійних шоу, рекламних роликів, корпоративних відео тощо. Оскільки технології продовжують розвиватися, ринок для мультимедійних художників буде продовжувати зростати.

Анімаційні дизайнери малюють, анімують, розкадровують, монтують та розробляють концепції. Зазвичай вони працюють у команді. Вони створюють макети, 2D або 3D візуальні образи, використовують анімаційне програмне забезпечення для малювання кадрів, розподіляють ключові пози або монтують моделі.

10. Mobile Designer

Мобільні дизайнери відповідають за створення додатків, які можна використовувати на смартфонах, планшетах та інших портативних пристроях, які є візуально приємними та простими у використанні. Можна спеціалізуватися на певній платформі, як-от Android чи iOS, або створювати додатки для роботи на кількох платформах.

До посадових обов’язків входить створення інтуїтивно зрозумілого дизайну веб-додатків, розробка повнофункціональних додатків та їх тестування, щоб переконатися, що вони працюють належним чином на всіх пристроях. Також необхідно співпрацювати з міжфункціональними командами протягом усього процесу розробки.

Мобільному дизайнеру важливо зрозуміти, що потрібно споживачам, щоб зробити їхнє повсякденне життя ефективнішим, адже багато хто з них використовує свої мобільні пристрої для роботи. Або навпаки, зробити веселішим і цікавішим, розробляючи додатки, які мають розважальний характер.

Сфера ІТ одна із найбільш динамічних сфер, тому обираючи будь-яку професію з цих треба бути готовим/-ою до змін, навчання, роботи у команді та виникненню нових викликів. До речі, курси у сфері дизайну ввійшли у наш ТОП-7 найбільш популярних професій-2023.

А ще більше цікавого контенту є в наших соц. мережах: інстаграм, телеграм, тікток та ютуб.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email