Розвиток бренду роботодавця або що таке EVP

Для чого потрібен бренд роботодавця? По-перше, він дозволяє швидко і відносно недорого наймати найбільш релевантних та якісних кандидатів. По-друге, допомагає залучати в роботу, мотивувати і утримувати найкращих співробітників. Як це працює? Якщо людина є справді крутим спеціалістом, час від часу компанії надсилають їй пропозиції роботи. Так ваш працівник змушений обирати – ви чи інший роботодавець. Завдання полягає в тому, щоб він знову й знову обирав саме вас. Тобто завдання сильного бренду роботодавця дозволяє ефективно вирішувати основні завдання, пов’язані з людьми.

Що таке EVP і як воно стосується бренду роботодавця?

EVP (Employee Value Preposition)– ключова пропозиція бренду роботодавця, ціннісна пропозиція співробітнику. Набір переваг, благ та вигод, які отримують працівники компанії і сприймаються ними як цінність. Це те, що пропонує компанія в обмін на час, зусилля та навички співробітника. В кожній точці контакту: від кандидата до того самого працівника, який уже давно працює в компанії і регулярно вирішує – залишитися йому чи ні, компанія повинна говорити про свої конкурентні переваги.

5 кроків для вибору цільової аудиторії для бренду роботодавця

Щоб дати правильне EVP, потрібно знати, на яку цільову аудиторію орієнтується ваша компанія. Хто ті люди, яких ви хочете бачити у ролі працівників? На чому ви побудуєте свій бренд роботодавця? На які основні питання потрібно знайти відповідь? Для цього варто пройти кілька простих кроків:

  1. чітко виокремити ЦА у структурі вашої компанії. Ті, хто уже є допоможуть зрозуміти, кого саме ви шукаєте. На цьому етапі необхідно, наприклад,  зрозуміти людей із яким стажем, якого віку, з якою освітою ви шукаєте. В результаті у вас буде кілька типів цільової аудиторії, з якими потрібно перейти до наступного етапу;
  2. скласти профіль людей, які є значимими для досягнення стратегічних цілей компанії, росту і розвитку або для забезпечення поточної стабільної роботи. Причому, що це можуть бути дві різні цільові аудиторії;
  3. знайти проблеми вашої компанії у наймі та утриманні персоналу;
  4. запланувати проведення комунікацій саме на цю аудиторію (рекламні кампанії, фокусне спілкування);
  5. припускаємо, що кожна визначена цільова аудиторія буде відрізнятися за фактором мотивації при виборі роботи і перевіряємо цю гіпотезу на практиці.

Складові моделі EVP

Вони дають зрозуміти, як правильно збирати та аналізувати дані. Фактично, це опис взаємодії працівника та компанії.

Нагорода: зарплати, премії, прозорість і стабільність виплат, соціальний пакет, пільги

Умови праці: безпека, турбота про здоров’я та благополуччя, графік роботи

Зміст роботи: завдання і проекти, клієнти, різноманітність, можливість бачити результат

Люди і стосунки: корпоративна культура, стиль менеджменту, стосунки з керівництвом та колегами, мікроклімат

Компанія: галузь, масштаб, інновації, місце на ринку

Кар’єра і розвиток: кар’єра і вертикальний ріст, навчання та професійний розвиток

Джерела даних для розробки EVP

Якщо ви хочете розробити дієву цінову пропозицію, то повинні знайти відповідь на кожне питання нижче.

Бачення топ-менеджерів. Які сильні сторони компанії як роботодавця? Яким роботодавцем компанія може стати у майбутньому? Які люди нам для цього потрібні?

Сприйняття працівників. Які плюси компанії як роботодавця? Що важливо для працівників, що вони цінують, чому залишаються? Що відрізняє компанію від інших?

Фактори вибору і пріоритети кандидатів. Що, окрім зарплати, впливає на вибір роботодавця? Які фактори найбільш значущі?

Позиціонування конкурентів. Що пропонують ваші конкуренти? Які формати і канали вони для цього використовують?

Чек-лист позиціонування роботодавця

Він допоможе перевірити, чи не пропустили ви якісь важливі моменти про розвитку бренду роботодавця.

  1. Чи враховані потреби цільових аудиторій співробітників і кандидатів на рівні реальних процесів та комунікацій?
  2. Чи звертаєтеся ви персоналізовано до специфічних цільових аудиторій? (тут допоможуть рівні сегментації та правильні канали і формати)
  3. Чи відрізняється ваша пропозиція від пропозиції конкурентів? Чи містить вона емоційну складову? Чи гарантують головні люди компанії (CEO, власник) відповідність пропозиції реальному досвіду співробітників?
  4. Чи немає розривів та протиріч у позиціонуванні компанії?

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам у розвитку бренду роботодавця. До речі, раніше ми писали про те, як створити ефективну кар’єрну сторінку, щоб залучати більше якісних кандидатів у компанію. А ще обговорювали, чому освітні івенти важливі для розвитку бренду роботодавця.

Також читайте, як про свій бренд роботодавця піклується інноваційна фармацевтична компанія «Дарниця».

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email